Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...

Post-press

Výroba řemeslných knižních vazeb
Ivan Doležal - 4. 5. 2018 - Svět tisku //
Knihařství odedávna patřilo mezi umělecká řemesla. V průběhu 19. století nastoupila v této oblasti v souvislosti s průmyslovou revolucí mechanizace výroby, stejně jako v celé řadě dalších oborů, a knižní vazby začaly být vyráběny hromadně ve velkých sériích za pomoci různých specializovaných strojů a zařízení.
+++ kompletní článek


Digitální řešení pro řez a rilování
Martin Jamrich - 12. 4. 2018 - Svět tisku //
Tradiční výsek má řadu výhod, ale vzhledem k snižujícím se nákladům v řadě případů již není tím nejlepším řešením, neboť cena přípravy výsekových nástrojů může tvořit neakceptovatelnou část nákladů.
+++ kompletní článek


Vazby a jejich zpracování
Patrik Thoma - 25. 1. 2018 - Svět tisku //
Dnešní polygrafické zpracování zahrnuje celou řadu operací v rámci knihařského a dokončujícího zpracování. Velmi častou operací zde zůstává zpracování vazby, které je považováno mnohdy za jednu z nejdůležitějších operací v rámci zpracování tiskového produktu.
+++ kompletní článek


Knižní vazba - řemeslo a umění
Oldřich Vaněk - 18. 1. 2018 - Svět tisku //
Jedním ze základních předpokladů kvalitní vazby je její estetický vzhled. Pokusme se z tohoto pohledu poodhalit tvář individuálně pojaté rukodělné knižní vazby, postavené na řemesle s mnohasetletou tradicí ...
+++ kompletní článek


Řezání - základní operace zpracování materiálu
Miloš Lešikar - 15. 1. 2018 - Svět tisku //
Každý materiál určený k zušlechtění pomocí tiskových technologií musí většinou nejprve projít řadou různých operací prvotního zpracování, aby vůbec mohla fáze potisku proběhnout. Základní zpracovatelskou operací pak je řezání (podélné a příčné), které přizpůsobí potiskovaný materiál nejrůznějšího druhu a materiálového složení (papíry, lepenky, samolepicí materiály, fólie, vlnité lepenky, plech, plasty, kašírované materiály apod.) rozměrovým a technickým možnostem daného tiskového stoje.
+++ kompletní článek


Dokončovací stroje Rollem Insignia
Miloš Lešikar - 7. 11. 2017 - Svět tisku //
Společnost Rollem International, přední výrobce zpracovatelských strojů a dokončovacích zařízení sídlící v Kalifornii (USA), uvedla na trh nejnovější řadu rotačních výsekových zařízení značky Insignia.
+++ kompletní článek


Diana Easy 85/115 - nový model skládací lepičky
Ivan Doležal - 9. 10. 2017 - Svět tisku //
Společnosti Heidelberg Druckmaschinen a MK Masterwork a uspořádaly 1. června letošního roku ve výrobním závodě ve slovenském Novém Meste nad Váhom pro své zákazníky a odborné publicisty ze Slovenska, České republiky a Polska prezentační akci MK Masterwork Openhouse.
+++ kompletní článek


Saturn Omnia - dokonalá víceúčelová finišingová platforma
Ivan Doležal - 4. 5. 2016 - Svět tisku //
Italská společnost Prati s.r.l. se specializuje na vývoj a výrobu strojů pro následné zpracování produkce z úzkoformátových rotačních etiketových tiskových strojů. Na loňském ročníku mezinárodního veletrhu Labelexpo v Bruselu představila mimo řady jiných strojů ze své produkce také velmi zajímavou technologickou novinku v podobě přídavného zařízení Saturn Omnia pro zpracování IML etiket, grafických etiket pro aplikaci „mokrou cestou“, ale také pro zpracování tiskové produkce z rolí do archů.
+++ kompletní článek


Nová řada stolních laminátorů GAMA
Patrik Thoma - 25. 11. 2015 - Svět tisku //
Laminování je jednou ze základních operací v oblasti zušlechťování tiskovin. Pro laminaci je přitom možné použít široké spektrum zařízení počínaje stolními laminátory až po laminátory průmyslové. Každá z těchto skupin má svůj okruh zákazníků a také skladbu zakázek.
+++ kompletní článek


Kompaktní lepička Muller Martini Vareo Perfect Binder
Ivan Doležal - 29. 10. 2015 - Svět tisku //
Zcela novou lepičku Vareo Perfect Binder z kategorie entry-level zkonstruovanou pro zpracování digitální i ofsetové tiskové produkce představila na akci Hunkeler Innovation Days v Lucernu společnost Muller Martini.
+++ kompletní článek


Skládací stroj Stahlfolder CH 56 KT
Patrik Thoma - 21. 5. 2015 - Svět tisku //
Společnost Heidelberg rozšířila portfolio svých skládacích strojů. Již před rokem byla uvedena na světové trhy nová řada skládacích strojů BH/CH, o níž jsme se na stránkách tohoto časopisu také podrobněji zmínili. Nyní je tato řada doplněna o zcela nový model nesoucí označení Stahlfolder CH 56 KT.
+++ kompletní článek


Nové zpracovatelské stroje BOBST
Miloš Lešikar - 24. 4. 2015 - Papír a celulóza //
Švýcarská společnost BOBST je neustále velmi aktivní v inovacích svých zpracovatelských strojů všech divizí. Mnohá zařízení si odbyla svoje premiéry v závěru roku 2014 a bude představena veřejnosti i v počátku roku 2015.
+++ kompletní článek


Archové UV lakovací stroje DLG
Ivan Doležal - 19. 2. 2015 - Svět tisku //
V říjnu letošního roku provedla společnost Etipress s.r.o. v olomoucké tiskárně Profitisk instalaci v České republice prvního archového lakovacího stroje z produkce čínské firmy DLG.
+++ kompletní článek

  +++ starší články


Vytisknout stránku

2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. 8. 2018
Labelexpo Americas 2018
Chicago, 25.–27.9.2018
www.labelexpo-americas.com

30. 7. 2018
FachPack 2018
Evropský veletrh
obalů, procesů a technologií
Norimberk, 25.–27.9.2018
www.fachpack.de/en

1. 5. 2018
Reklama Polygraf 2018
25. ročník mezinárodního veletrhu reklamy, polygrafie, obalů a inovativních technologií
Praha, 29.–31.5.2018
reklama-fair.cz

15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.