Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...


Kongsberg C66 - řešení pro menší zakázky
Miloš Lešikar - Svět tisku

Společnost Esko patří nejenom k předním dodavatelům v oblasti SW aplikací a předtiskové a tiskové přípravy, ale nabízí také řezací plotry Kongsberg nebo specializované programy CAD Artios pro návrh konstrukce obalů. Současnou výrobní novinkou je řezací plotr C66.

Nový plotr Kongsberg C66 má všechny parametry nikoli jen vzorkovacího, ale především i produkčního zařízení a je zvláště vhodný pro zpracování menších a středních zakázek, pro které může být užitečnou alternativou k výseku.

 

 

Díky mnohaletým zkušenostem této jedné z největších firem na trhu řezacích plotrů, byl nový stroj Kongsberg C66 vyvinut tak, aby splňovat požadavky na velikost stolu, rychlost a přesnost, které na tato výrobní zařízení mají především zpracovatelé těžších vlnitých lepenek. C66 se pro takto zaměřené výrobce stává flexibilní a účinnou alternativou ke konvenčním zařízením na zpracování krátkých zakázek, jak ve výrobě obalů, tak i třeba POS displejů.

 

Zpracování velkých formátů těžkých lepenek

Vzhledem k sortimentu materiálů, které plotr může zpracovávat, je unikátní také svou praktickou výrobní rychlostí rychlostí až 100 m / min. Plotr je určen přednostně ke zpracování vícevrstvých vlnitých lepenek formátu 2,5 x 4,8 m. Řezat však dokáže vedle vlnitých lepenek i různé další fixační materiály, včetně pěn.

 

Multizónová produkce

Nový plotr Kongsberg C66 lze objednat i s MultiZone režimem, který maximalizuje efektivitu výroby tím, že zajišťuje nepřetržité zpracování materiálu. Zatímco jedna zóna stolu je v činnosti, operátor může nastavit druhou zónu (vyložením dokončeného kusu a vložením nového archu). Pracovní plocha pro vícezonovou výrobu má pak rozměry 3,21 x 4,8 m.

Plotry byly vyvinuty i pro plně automatizované produkce, tedy za využití robotizace. K synchronizaci, rychlosti a přesnosti celého průběhu výroby přispívá i aplikace i-Cut. SW řešení disponuje ovládacími funkcemi jako je ovládání kamery, nastavení přístroje, rozpoznávání nástrojů, možnosti kalibrace a úpravy nástrojů. Systém nabízí i sledování výroby prostřednictvím vzdáleného přístupu.

 

Miloš Lešikar


Reakce na článekPoslat reakci na článek

Relevantní článkyVytisknout stránku

2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. 8. 2018
Labelexpo Americas 2018
Chicago, 25.–27.9.2018
www.labelexpo-americas.com

30. 7. 2018
FachPack 2018
Evropský veletrh
obalů, procesů a technologií
Norimberk, 25.–27.9.2018
www.fachpack.de/en

1. 5. 2018
Reklama Polygraf 2018
25. ročník mezinárodního veletrhu reklamy, polygrafie, obalů a inovativních technologií
Praha, 29.–31.5.2018
reklama-fair.cz

15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.