Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...


HP Page Wide C500 - digitální tiskový stroj na obaly z VL
Miloš Lešikar - Svět tisku

Společnost HP již delší dobu pracuje na vývoji digitálních tiskových strojů pro přímý potisk vlnité lepenky s krycí vrstvou z běžných linerů a testlinerů, ale i natíraných materiálů (skládačkové lepenky) v ofsetové kvalitě.

 

 

Společnost Hewlet Packard předvedla první ukázky stroje HP Page Wide C500 již vloni na veletrhu Drupa 2016. Letos na obalářské přehlídce Interpack byly vysvětleny komplexně přínosy takto řešeného přímého digitálního potisku vlnitých lepenek panoramatickou videoprojekcí a na konec roku 2017 plánuje HP beta testování přímo u potenciálního zákazníka. Do prodeje přímo výrobcům obalů by měl být stroj uveden v roce 2018. Zařízení HP PageWide C500 s produkční kapacitou až 25 mil. m² ročně pracuje s technologií termálního inkjetu HP Page Wide. Nabízí plně integrované zpracování (včetně inline lakování po tisku) 1,3 m širokých přířezů VL díky jedinečnému transportnímu mechanismu s „virtuálním pásem“ a hladkou integraci se systémem HP PrintOS i polygrafi ckými MIS. Tonery na bázi vody a kapaliny pro předúpravu z řady HP PageWide plní přísné požadavky pro použití na potisk obalů přicházejících do přímého styku s potravinami a vyhovuje předpisům firem Nestlé, Swiss Ordinance a dalším oborovým normám.

Na veletrhu Interpack společnost HP oznámila, že také dokončila komerčně dostupné průlomové laminovací zařízení pro měkké obaly HP Indigo Pack Ready, na němž bez použití lepidel mhou být vyráběny vysoce kvalitní sendvičové materiály pro obaly digitálně vytištěné na strojích HP Indigo 20000, 8000 a WS6800 (s potřebou použití primeru DigiPrime 050 nebo 680 od Michelmanu). Patentovaná fólie Pack Ready obsahuje teplem aktivovanou polymerní vrstvu, která se mechanicky spojuje s tonerem HP Indigo ElectroInk, jakmile je dosaženo potřebného tlaku a teploty a nění tak třeba čekat na další vytvrzení. Při použití za definovaných podmínek může tato fólie také splňovat klíčové bezpečnostní předpisy o přímém balení potravin.

 

 

Zkušební konstrukce tohoto laminovacího stroje byla k vidění rovněž již na veletrhu Drupa 2016 a na základě kladné odezvy a poptávky bylo rychle vyvinuto finální řešení. Beta testování mělo probíhat v létě tohoto roku a první provozní jednotky by měly být distribuovány do konce roku. Komerční model laminátoru má pro HP vyrábět a dodávat v rámci dlouhodobé spolupráce firma Karlville.

 

Miloš Lešikar


Reakce na článekPoslat reakci na článek

Relevantní článkyVytisknout stránku

2017
Téma čísla:
KBA posouvá technologické hranice
Miyakoshi MLP-H
Koncept Push-to-Stop Heidelberg
EDP Awards pro Xerox RIALTO 900
Nová technologie Canon UVgel a tiskárna Océ Colorado 1640
KBA RotaJET řady L a VL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10. 9. 2017
LABELEXPO EUROPE 2017
25.-28. září 2017, Brusel
9 hal, 650 vystavovatelů

29. 8. 2017
Tiskaři v Německu
Německá odborná asociace tiskařů a médií Bundesverband Druck und Medien (bvdm) zveřejnila statistické výsledky daného oboru za loňský rok. Celkový finanční obrat se zvýšil z 20,2 mld. EUR v roce 2015 na 21,1 mld. EUR, investice sledovaných společností dosáhly výše až 666 mil. EUR.
V oboru tisku a médií v Německu je evidováno 8 316 společností, ve kterých pracovalo 139 399 zaměstnanců.

8. 3. 2017
Moderní technologie v polygrafii
Katedra polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice otevírá v roce 2017 XI. ročník licenčního studia.
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu.
Více informací ZDE.

14. 2. 2017
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Vypisuje veřejnou zakázku na dodavatele polygrafických služeb "Zajištění a dodávka tiskových, DTP a distribučních služeb pro publicitu ESI fondů".
Podrobné informace naleznete na profilu zadavatele (MMR):
nen.nipez.cz
systémové číslo: N006/17/V00000266

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.