Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...


Soutěž PACKSTAR 2017 zná své finalisty
Ivan Doležal - Svět tisku

Soutěž o nejlepší obalové řešení PACKSTAR se za tři roky své existence stala již tradiční součástí obalového trhu. Jednou z jejích hlavních předností je skutečnost, že je jedinou obalovou soutěží na českém a slovenském trhu, ve které jsou přihlášené obaly hodnoceny také přímo jejich uživateli.

Do jejího třetího ročníku bylo přihlášeno rekordních 86 obalů, ze kterých bylo vybráno 22 finalistů rozdělených do sedmi kategorií. Odborná komise, která tento první výběr provedla a kterou tvořilo 13 expertů z oblastí designu, retailu, výroby a marketingu, neměla jednoduchý úkol.

K prvnímu kolu hodnocení se komise sešla 11. května 2017 v Aquapalace Hotel Prague a přihlášené obaly komplexně posuzovala z hlediska inovace, ochrany produktů, požadavků jejich uživatelů, ekologie, legislativy, kvality výrobního provedení a v neposlední řadě i marketingových, logistických a ekonomických aspektů. K postupu do druhého kola, ve kterém budou reálné vzorky hodnotit přímo uživatelé obalů podle příslušné soutěžní kategorie, nakonec vybrala 22 obalů s nejlepším bodovým ohodnocením.

 


Dárková krabička na Pleťové lázně Sedmikráska postoupila do finále soutěže v kategorii Multipacky, SRP a ostatní skupinové obaly

 

Do tohoto druhého kola tedy postoupila následující obalová řešení. V kategorii spotřebitelských obalů – potraviny to bylo Balení Easy salátů, Balení koření Tesco finest a Balení řady muesli Bona Vita Granola Crunchy. V kategorii spotřebitelských obalů – nápoje postoupil Obal na Bifi drink, Zátka Vinolok a Znovuzavíratelná plechovka na nápoje JUMEX. Finalisty v kategorii spotřebitelských obalů – zdraví a krása se stalo Balení řady kosmetiky Inlight, Balení kosmetické řady Wellness and Beauty a Balení Anti-aging sérum na oči a ústa Sedmikráska. V kategorii Ostatní spotřebitelské obaly do finále postoupilo Balení řady pamlsků Brit Let´s Bite!, Balení řady Fitmin Purity Holistic Cat Food a Reklamní čepice na pivní sud (Březňák).

V kategorii Multipacky SRP a ostatní skupinové obaly vybrala odborná komise k postupu do finálového hodnocení obalová řešení SRP pro sýry Olmín, 6pack na cidery Tátův sad a Dárkovou krabičku na Pleťové lázně Sedmikráska. V kategorii POS a POP se finalistou stal POS stojan pro Kostelecké uzeniny, Degustační stolek Olmín a Permanentní dřevěný stojan ORION premium.

Nejvíce finalistů vzešlo z kategorie Přepravní a průmyslové obaly. Z této kategorie postoupil Obal na fixaci světla Mondaplen, Přepravní balení Unibike box, Přepážka pro přepravní kartony a Přepravní box ChillTech.

 


Jako velice zajímavý nápad vybrala komise do finále 6pack na cidery Tátův sad

 

Letos poprvé v historii soutěže bude uděleno také ocenění DESIGNSTAR. To uděluje pouze ta část porotců, která se zabývá a žije designem. Tito hodnotitelé vybrali tři obaly z přihlášených spotřebitelských balení, které považovali za designově nejzajímavější. Komisí vybrané finálové obaly následně putovaly do 2. kola hodnocení, ve kterém na ně čeká rozsáhlý marketingový průzkum uživatelů. Tento marketingový průzkum přímo u uživatelů zajišťuje renomovaná výzkumná agentura Nielsen.

Všem finalistům soutěže PACKSTAR 2017 je zajištěna vizibilita a propagace v řadě tištěných a elektronických médií vydávaných mediálními partnery soutěže, kterými jsou časopisy Svět balení, Systémy logistiky CZ a SK, Zboží & Prodej, Tovar & Predaj, Pharma profit, Horeka, Česká a Slovenská SL Book, Kvasný průmysl, Print Progress, Qualifood, portál Media Guru a program Volba spotřebitelů. Obaly budou rovněž vystaveny v rámci významných akcí v souvisejících oborech, kterými jsou středoevropský kongres logistiky a dopravy Eastlog, kongres pro tradiční trh Samoška, nebo největší český a slovenský obalový kongres OBALKO. Pro vítězné obaly v každé kategorii je navíc připravena propagace u mediálních partnerů soutěže i po vyhlášení výsledků. Kromě diplomu a trofeje získají vítězové i licenci na použití loga soutěže. Logo může být umístěno na oceněném obalu respektive použito k jeho prezentaci a propagaci samotného produktu.

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže PACKSTAR 2017 a předání ocenění proběhne 19. října 2017 v rámci pátého ročníku českého a slovenského obalového kongresu OBALKO v prostorách Aquapalace Hotel Prague v Čestlicích u Prahy.

 

Ivan Doležal


Reakce na článekPoslat reakci na článek

Relevantní článkyVytisknout stránku

2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. 8. 2018
Labelexpo Americas 2018
Chicago, 25.–27.9.2018
www.labelexpo-americas.com

30. 7. 2018
FachPack 2018
Evropský veletrh
obalů, procesů a technologií
Norimberk, 25.–27.9.2018
www.fachpack.de/en

1. 5. 2018
Reklama Polygraf 2018
25. ročník mezinárodního veletrhu reklamy, polygrafie, obalů a inovativních technologií
Praha, 29.–31.5.2018
reklama-fair.cz

15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.