Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...


ColorPilot - nejrychlejší způsob měření barvy
Miloš Lešikar - Svět tisku

Systémy měření barev jsou v současné době pro standardizované tiskové procesy nezbytně důležité. Čím rychleji přitom pracují, tím větší jsou časové i nákladové úspory ve vlastním tiskovém procesu. Řada ColorPilot společnosti Manroland Sheetfed představuje a nabízí nejrychlejší dostupný systém správy barev.

Systém ColorPilot je velmi účinný, neboť celý měřicí proces trvá pouze několik sekund a měří denzitometrické a kolorimetrické hodnoty při jediném průchodu potiskovaného materiálu tiskovým strojem.

 

 

Produkty Color Pilot a Inline ColorPilot jsou určeny pro inteligentní měření barev. Okamžitě po spuštění skenuje motorem poháněný systém ColorPilot celý barevný kontrolní proužek, odesílá denzitometrické a kolorimetrické hodnoty do ovládací konzoly. Tím poskytuje tiskařům veškeré informace, které potřebují k řízení celého systému výroby. Automatický měřicí proces Inline ColorPilot měří denzitu barvy při plné výrobní rychlosti bez nutnosti vytahování archů ze stroje – šetří čas, zlepšuje stabilitu barev a snižuje makulaturu u přípravy a tisku sledované zakázky.

 

Multifunkční prvky

S vhodným volitelným příslušenstvím mohou být systémy ColorPilot a Inline ColorPilot vybaveny následujícími doplňkovými výrobními funkcemi:

• okBalance® software doplňuje řízení denzity barev systémem ColorPilot o kontrolu vyvážení šedé barvy – zajišťuje nejvyšší možnou stabilitu za chodu

• ProcessMonitor zobrazuje analýzu každého tištěného archu v reálném čase podle normy ISO 12647-2. Denzita, kolorimetrické hodnoty, odchylka ΔE, nárůst bodu, trapping a vyvážení šedé jsou vyhodnocovány a zobrazovány graficky

• ROLAND InlineRegister umožňuje plně automatické měření a řízení registru. Jelikož řízení registru probíhá během řízení barvy, není nutný žádný další čas procesu přípravy – významné snížení času a makulatury.

 

Dokonalý ofsetový tisk

Společnost Manroland Sheetfed je vedoucím celosvětovým výrobcem ofsetových tiskových strojů a k tomu se vztahujících technologií pro komerční, obalové a vydavatelské aplikace. Firma byla založena před více než 168 lety. Staví na nejlepších tradicích německého strojírenství vynikající kvality a název Manroland představujenyní globální výraz pro kvalitu, přesnost a nejvyšší spolehlivost ofsetových tiskových řešení.

Společnost je v současnosti divizí britské společnosti Langley Holdings Plc. Jde o celosvětovoui, multidisciplinární strojírenskou organizaci, jejíž inovativní technologie investičních celků tvoří jádro velkého množství různých průmyslových a komerčních procesů po celém světě.

Miloš Lešikar


Reakce na článekPoslat reakci na článek

Relevantní článkyVytisknout stránku

2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. 8. 2018
Labelexpo Americas 2018
Chicago, 25.–27.9.2018
www.labelexpo-americas.com

30. 7. 2018
FachPack 2018
Evropský veletrh
obalů, procesů a technologií
Norimberk, 25.–27.9.2018
www.fachpack.de/en

1. 5. 2018
Reklama Polygraf 2018
25. ročník mezinárodního veletrhu reklamy, polygrafie, obalů a inovativních technologií
Praha, 29.–31.5.2018
reklama-fair.cz

15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.