Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...


ColorPilot - nejrychlejší způsob měření barvy
Miloš Lešikar - Svět tisku

Systémy měření barev jsou v současné době pro standardizované tiskové procesy nezbytně důležité. Čím rychleji přitom pracují, tím větší jsou časové i nákladové úspory ve vlastním tiskovém procesu. Řada ColorPilot společnosti Manroland Sheetfed představuje a nabízí nejrychlejší dostupný systém správy barev.

Systém ColorPilot je velmi účinný, neboť celý měřicí proces trvá pouze několik sekund a měří denzitometrické a kolorimetrické hodnoty při jediném průchodu potiskovaného materiálu tiskovým strojem.

 

 

Produkty Color Pilot a Inline ColorPilot jsou určeny pro inteligentní měření barev. Okamžitě po spuštění skenuje motorem poháněný systém ColorPilot celý barevný kontrolní proužek, odesílá denzitometrické a kolorimetrické hodnoty do ovládací konzoly. Tím poskytuje tiskařům veškeré informace, které potřebují k řízení celého systému výroby. Automatický měřicí proces Inline ColorPilot měří denzitu barvy při plné výrobní rychlosti bez nutnosti vytahování archů ze stroje – šetří čas, zlepšuje stabilitu barev a snižuje makulaturu u přípravy a tisku sledované zakázky.

 

Multifunkční prvky

S vhodným volitelným příslušenstvím mohou být systémy ColorPilot a Inline ColorPilot vybaveny následujícími doplňkovými výrobními funkcemi:

• okBalance® software doplňuje řízení denzity barev systémem ColorPilot o kontrolu vyvážení šedé barvy – zajišťuje nejvyšší možnou stabilitu za chodu

• ProcessMonitor zobrazuje analýzu každého tištěného archu v reálném čase podle normy ISO 12647-2. Denzita, kolorimetrické hodnoty, odchylka ΔE, nárůst bodu, trapping a vyvážení šedé jsou vyhodnocovány a zobrazovány graficky

• ROLAND InlineRegister umožňuje plně automatické měření a řízení registru. Jelikož řízení registru probíhá během řízení barvy, není nutný žádný další čas procesu přípravy – významné snížení času a makulatury.

 

Dokonalý ofsetový tisk

Společnost Manroland Sheetfed je vedoucím celosvětovým výrobcem ofsetových tiskových strojů a k tomu se vztahujících technologií pro komerční, obalové a vydavatelské aplikace. Firma byla založena před více než 168 lety. Staví na nejlepších tradicích německého strojírenství vynikající kvality a název Manroland představujenyní globální výraz pro kvalitu, přesnost a nejvyšší spolehlivost ofsetových tiskových řešení.

Společnost je v současnosti divizí britské společnosti Langley Holdings Plc. Jde o celosvětovoui, multidisciplinární strojírenskou organizaci, jejíž inovativní technologie investičních celků tvoří jádro velkého množství různých průmyslových a komerčních procesů po celém světě.

Miloš Lešikar


Reakce na článekPoslat reakci na článek

Relevantní článkyVytisknout stránku

2017
Téma čísla:
KBA posouvá technologické hranice
Miyakoshi MLP-H
Koncept Push-to-Stop Heidelberg
EDP Awards pro Xerox RIALTO 900
Nová technologie Canon UVgel a tiskárna Océ Colorado 1640
KBA RotaJET řady L a VL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10. 9. 2017
LABELEXPO EUROPE 2017
25.-28. září 2017, Brusel
9 hal, 650 vystavovatelů

29. 8. 2017
Tiskaři v Německu
Německá odborná asociace tiskařů a médií Bundesverband Druck und Medien (bvdm) zveřejnila statistické výsledky daného oboru za loňský rok. Celkový finanční obrat se zvýšil z 20,2 mld. EUR v roce 2015 na 21,1 mld. EUR, investice sledovaných společností dosáhly výše až 666 mil. EUR.
V oboru tisku a médií v Německu je evidováno 8 316 společností, ve kterých pracovalo 139 399 zaměstnanců.

8. 3. 2017
Moderní technologie v polygrafii
Katedra polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice otevírá v roce 2017 XI. ročník licenčního studia.
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu.
Více informací ZDE.

14. 2. 2017
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Vypisuje veřejnou zakázku na dodavatele polygrafických služeb "Zajištění a dodávka tiskových, DTP a distribučních služeb pro publicitu ESI fondů".
Podrobné informace naleznete na profilu zadavatele (MMR):
nen.nipez.cz
systémové číslo: N006/17/V00000266

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.