Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...


THIMM Packaging - nová výrobní a skladovací hala
Ivan Doležal - Svět tisku

Koncem února 2017 došlo ve výrobním areálu společnosti THIMM Packaging ve Všetatech za účasti odborné veřejnosti a médií ke slavnostnímu otevření nové obří skladovací haly s plochou přibližně 11 500 m² a výrobní haly s plochou cca 2 000 m².

Jedná se o investici ve výši 276 milionů korun a tyto haly nabídnou prostor pro nové centrum lepiček na výrobu sofistikovaných obalů z vlnité lepenky a skladovací prostor pro až 15 000 palet s vyrobenými obaly.

 


V termínu slavnostního otevírání nových hal probíhala v novém Folder Gluer Center teprve instalace nové skládací lepičky Tanabe JD-BoxR. K ní byly následně přesunuty i dvě stávající skládací lepičky společnosti THIMM Packaging

 

 

Maximum automatizace a robotizace

Skupina THIMM, jejíž součástí je všetatský výrobce obalů z vlnité lepenky, neustále průběžně investuje do modernizace a rozvoje svých závodů. Současná investice v THIMM Packaging posiluje jeho pozici nejmodernějšího závodu na výrobu a zpracování vlnité lepenky v ČR.

V současnosti hodně žádané obaly ecommerce všech typů a obaly FMCG (Fast Moving Consumer Goods) mají náročné konstrukce slepené z více dílů, z různých typů vlnitých lepenek, s odtrhovacími páskami nebo s výztužemi, a společnost THIMM Packaging se právě na výrobu těchto typů obalů specializuje. Ve výrobním závodě ve Všetatech proto vzniká nové Folder Gluer Center, tady kompetenční centrum skládacích lepiček, strojů na skládání a lepení sofistikovaných obalů. Společnost investovala 1,2 milionu eur do nákupu třetí, zcela nové a počítačem centrálně řízené skládací lepičky typu Tanabe JD-BoxR s na českém trhu naprosto unikátním vybavením. Součástí lepičky jsou agregáty na vlepování silikonových pásek do obalů. Ty mají funkci oboustranné lepicí pásky a jsou využívány pro praktické uzavírání obalů pro e-commerce. Další možností uzavírání obalů je nanášení lepidla a jeho následné potažení páskou, která se v případě potřeby strhne a obal je možno zalepit. Naopak snadné otevírání uzavřených obalů v místě určení umožňuje odtrhovací páska, kterou je možné na tomto stroji do obalu vlepit. Míra frustrace z obtížného otevírání je tak u spotřebitele eliminována. Nová skládací lepička přispívá i k úsporám materiálu, které je možné dosahovat správnou kombinací různých typů VL, a stroj umožňuje tyto díly potom spojit do jednoho obalu.

 


Nová obří skladová hala byla regály na palety zaplněna teprve částečně

 

Obaly, které byly doposud považovány za příliš komplikované a náročné na zpracování, protože musely procházet více stroji, teď bude ve výrobním závodě ve Všetatech bez problému vyrobit na jednom zařízení. Tím samozřejmě dojde k urychlení výrobního cyklu a pochopitelně také termínu dodávky. Centrum lepiček bylo v THIMM Packagingu plně zprovozněno v dubnu letošního roku.

 

Racionalizace skladování

V nové obrovské skladovací hale THIMM Packaging o ploše cca 11 500 m², přímo sousedící s novým Folder Gluer centrem, bude prostor pro až 15 000 palet s vyrobenými obaly. Tento skladovací prostor nahradí dosavadní sklad společnosti ve 20 km vzdálené obci Úžice a odpadne tak zbytečný mezičlánek – nakládání a vykládání při přepravě do meziskladu – na cestě zboží k zákazníkům. Dojde tak i k zefektivnění manipulace s vyrobenými obaly, neboť čím méně jsou naplněné palety přesouvány, tím je menší riziko poškození palet i přepravovaných obalů, a zákazníkům mohou být doručeny palety s perfektně zarovnaným zbožím. To je důležité zejména pro snadné skladování a rychlé automatické plnění obalů.

Vlastním skladem přímo v místě výroby dojde také ke zoptimalizování logistických toků v podniku THIMM Packaging a odvolávky zakázek tak bude možné zpracovat rychleji. A v neposlední řadě dojde také ke snížení emisí CO2, neboť odpadnou jízdy nákladních aut mezi Všetaty a Úžicí, které v součtu dosahovaly cca 115 000 km ročně.

 

Ivan Doležal


Reakce na článekPoslat reakci na článek

Relevantní článkyVytisknout stránku

2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

10. 9. 2017
LABELEXPO EUROPE 2017
25.-28. září 2017, Brusel
9 hal, 650 vystavovatelů

29. 8. 2017
Tiskaři v Německu
Německá odborná asociace tiskařů a médií Bundesverband Druck und Medien (bvdm) zveřejnila statistické výsledky daného oboru za loňský rok. Celkový finanční obrat se zvýšil z 20,2 mld. EUR v roce 2015 na 21,1 mld. EUR, investice sledovaných společností dosáhly výše až 666 mil. EUR.
V oboru tisku a médií v Německu je evidováno 8 316 společností, ve kterých pracovalo 139 399 zaměstnanců.

8. 3. 2017
Moderní technologie v polygrafii
Katedra polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice otevírá v roce 2017 XI. ročník licenčního studia.
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu.
Více informací ZDE.

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.