Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...


KBA RotaJET řady L a VL - nové digitální tiskové stroje
Miloš Lešikar - Svět tisku

Stroj KBA RotaJET L, poprvé produkčně předvedený ve velké expozici společnosti KBA na veletrhu DRUPA 2016 si nedávno objednal do praktického provozu ve verzi RotaJET 130 významný finský knižní producent Bookwell Digital GmbH. Tento uživatel bude uvedenou specifikaci stroje používat při tisku neperiodických publikací (knih), které mají v posledních letech stále se snižující tiskové náklady.

Obdobný digitální tiskový stroj KBA RotaJet (vyrábí se ve specifi kacích L a VL) byl rovněž jedním z hlavních exponátů a středem prezentace KBA Digital & Web Solutions na Hunkeler Innvoationsdays 2017 ve dnech 20.–23. února v Lucernu.

 

 

Odborníci ze společnosti KBA na stánku 24/25 zodpovědně informovali o technice a možných oblastech nasazení tohoto High-Volume-Inkjet kotoučového stroje. Digitální RotaJET L-Serie je se šířkami dráhy od 77 cm do 138 cm k dispozici v provedení 1/1 nebo 4/4 barvy, může být velmi flexibilně vybaven podle specifi kace zákazníka a jak v šířce, tak ve finální barevnosti může být i již instalovaný stroj později dále rozšířen.

Modulárně konstruovaný RotaJET L je doplňován v portfoliu KBA konstrukční řadou RotaJET VL pro větší tiskovou šířku dráhy až do 225 cm. KBA si tak u svých digitálních tiskových strojů RotaJET napsala na svoji standardu maximální flexibilitu, excelentní kvalitu tisku a nejvyšší produktivitu. Ve Würzburgu se tak nyní staví nejširší kotoučové inkjetové stroje pro knižní, dekorační, publikační, obalový a reklamní tisk na světě.

Renomovaný výrobce ofsetových a nyní i digitálních tiskových strojů přitom profituje z desetiletí rozvíjeného know-how pro práci s vedením dráhy a potiskovanými materiály, vyvinutého již dříve pro ofsetové rotačky.

Spojení přesného strojírenství a moderních technologií inkjetových hlav umožňuje vynikající tiskové výsledky také na komplexních substrátech, jak společnost KBA-Digital & Web předvedla právě již také na posledním veletrhu drupa 2016.

 

Miloš Lešikar


Reakce na článekPoslat reakci na článek

Relevantní článkyVytisknout stránku

2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

10. 9. 2017
LABELEXPO EUROPE 2017
25.-28. září 2017, Brusel
9 hal, 650 vystavovatelů

29. 8. 2017
Tiskaři v Německu
Německá odborná asociace tiskařů a médií Bundesverband Druck und Medien (bvdm) zveřejnila statistické výsledky daného oboru za loňský rok. Celkový finanční obrat se zvýšil z 20,2 mld. EUR v roce 2015 na 21,1 mld. EUR, investice sledovaných společností dosáhly výše až 666 mil. EUR.
V oboru tisku a médií v Německu je evidováno 8 316 společností, ve kterých pracovalo 139 399 zaměstnanců.

8. 3. 2017
Moderní technologie v polygrafii
Katedra polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice otevírá v roce 2017 XI. ročník licenčního studia.
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu.
Více informací ZDE.

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.