Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...


EDP Awards 2016 - Xerox RIALTO 900
Ivan Doležal - Svět tisku

Ve skupině Tiskové systémy produkčního tisku bylo v minulém ročníku prestižní soutěže EDP Awards 2015/2016 jako Nejlepší tiskárna ve formátu A4+ pracující v režimu roll-to-cutsheet vyhodnoceno zařízení Xerox RIALTO 900.

V této skupině bylo v kategorii Best roll-to-cutsheet printer nominováno toto zařízení jako jediné, ale je třeba podotknout, že ocenění získalo naprosto zaslouženě. Za vznikem této novinky stojí akvizice francouzského výrobce inkjetových tiskových strojů, firmy Impika, společností Xerox. Inkjetová tiskárna Xerox RIALTO 900 je totiž výsledkem společného vývoje těchto dvou subjektů.

Vedla k němu situace na trhu, kde působily silné ekonomické tlaky na nástup nových technologií. V oblasti direct mailingu a transakčního tisku je totiž trendem přechod na plnobarevný tisk. Zároveň přitom dochází k velkému tlaku na cenu způsobenému především tím, že tisk je možné poměrně jednoduše nahradit elektronickou komunikací. Dalším faktorem ovlivňujícím hlavně trh direct mailingu je rozdrobenost kampaní. Firmy ustupují od „kobercových náletů“ na celou databázi ve stotisícových objemech, protože vývoj směřuje ke komunikaci s pečlivě vybranými skupinami čítajícími jen desítky až jednotky tisíc adres. A právě nový tiskový stroj Xerox RIALTO 900 reaguje na všechny tyto skutečnosti.

 

Xerox RIALTO 900

 

Inkjetová tiskárna Xerox RIALTO 900 podstatným způsobem mění pohled na výkon, efektivnost a flexibilitu. Co se týká výkonu, je navržena a zkonstruována pro vstup média z role a výstup v arších. Nabízí oboustranný jednoprůchodový kontinuální barevný tisk rychlostí až 48 m/min., tedy 320 str. A4 za minutu. Výtisky s vizuálním rozlišením 1 000 x 1 000 dpi díky použití pigmentových inkoustů na vodní bázi s vysokou hustotou zaručují atraktivní výsledky při zpracování zakázek transakčního a transpromo tisku a přímého marketingu. Potiskovat je možné nenatíraná ani jiným způsobem neošetřená média nebo média upravená pro potisk inkjetem, případně inkjetové papíry s matovým nátěrem, v maximální šířce až 250 mm a v plošných hmotnostech od 60 až do 160 g/m². Jedná se o produkt nové generace s uživatelským rozhraním, jehož design usnadňuje začátky práce s inkoustovým tiskem a insourcing aplikací. Automatizovaná detekce nefunkčních trysek a integrity oboustranného tisku umožňuje dosahování maximální kvality a minimalizuje nutnou údržbu.

Efektivita zařízení je dána konstrukcí „vše v jednom“ s integrovaným systémem tisku z role do archů. Zařízení je vybaveno integrovaným řadičem DFE s novou generací rozhraní a designu a in-line ořezávačem se čtyřmi noži pro zhotovování bezokrajových aplikací. Vyznačuje se malým půdorysem a minimální spotřebou energie.

Zajímavá je i velká flexibilita tiskárny Xerox RIALTO 900. Svým uživatelům nabízí možnost snadné migrace aplikací z řešení inkoustového tisku vyšší třídy a černobílého archového tisku, stejně jako insourcing aplikací ofsetového tisku, nebo rezervní produkční kapacity zajišťující plnění smluv o úrovni služeb s časovými kritérii. Uživatel má možnost výběru mezi řadiči IPDS a PDF s tiskovým modulem Adobe PDF. Hladký tok práce umožňují řešení společnosti Xerox a jejích partnerů, navržená pro optimalizaci aplikací v oblasti transakčního a transpromo tisku a přímého marketingu.

Zařízení Xerox RIALTO 900 má na vstupu roli a na výstupu ořezaný arch. Xeroxu se podařilo tento tiskový systém vtěsnat do relativně malého stroje s délkou 3,6 m. Uživateli tak nabízí dostupnější technologii s nižší pořizovací cenou a s náklady blízkými inkjetu. RIALTO využívá vodou ředitelný HD inkoust, pigment ulpívá na povrchu média a obsahuje méně vody, takže výsledkem je velmi kvalitní tisk s vizuálním rozlišením 1 000 x 1 000 dpi.

Zařízení také umožňuje potisk široké škály materiálů včetně levných. Mimo tisku již zmíněných direct mailingových a transpromo tiskovin je možné jej využít i při tisku manuálů a knih a personalizovaných a customizovaných tiskovin. Archové tonerové tiskové stroje mají výhodu dostupných cen a možnosti realizovat malonákladové zakázky, nevýhodou je ale jejich relativně malá rychlost. Na druhou stranu inkjetové kontinuální tiskové stroje jsou rychlé, mají velmi nízké náklady na tisk, ale jejich pořizovací cena je vysoká. Tiskárna Xerox RIALTO 900 je určena do prostoru mezi těmito dvěma technologiemi, proto je symbolický i její název RIALTO, což je most v Benátkách, neboť tento produkt spojuje dva světy – archového tonerového a inkjetového kontinuálního tisku.

 

Ivan Doležal


Reakce na článekPoslat reakci na článek

Relevantní článkyVytisknout stránku

2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. 8. 2018
Labelexpo Americas 2018
Chicago, 25.–27.9.2018
www.labelexpo-americas.com

30. 7. 2018
FachPack 2018
Evropský veletrh
obalů, procesů a technologií
Norimberk, 25.–27.9.2018
www.fachpack.de/en

1. 5. 2018
Reklama Polygraf 2018
25. ročník mezinárodního veletrhu reklamy, polygrafie, obalů a inovativních technologií
Praha, 29.–31.5.2018
reklama-fair.cz

15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.