Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...


Miyakoshi MLP-C a MLP-H - semirotační kotoučové ofsetové stroje
Ivan Doležal - Svět tisku

Japonská společnost Miyakoshi, zabývající se výrobou tiskových strojů, byla založena v roce 1946, takže se může pochlubit již sedmdesátiletou historií. Jedná se o čistě soukromou rodinnou firmu již ve třetí generaci majitelů. Původně byla zaměřena na výrobu rotačních ofsetových strojů na tisk formulářů, kterých bylo ve světě instalováno více než 3 000.

Po roce 2000 začala tato společnost vyvíjet vlastní digitální tiskové stroje a v roce 2003 zahájila také vývoj semirotačních ofsetových strojů na tisk etiket a samolepek. Tento byznys expandoval v roce 2013 a na mezinárodním veletrhu drupa 2016 již vystavovala firma Miyakoshi celkem sedm tiskových strojů s tímto zaměřením ze své produkce.

V roce 2015 byla ve Španělsku založena dceřinná firma Miyakoshi Europe a v současnosti se společnost plně soustřeďuje na vývoj a výrobu strojů pro segmenty label a packaging.

 

 

Jak již bylo také řečeno, v posledních letech se zájem společnosti zaměřuje na evropský trh. Největší prodejní úspěchy a počet instalací svých strojů má Miyakoshi ve Španělsku, Portugalsku, Itálii a Francii, ale také v některých dalších státech západní Evropy a nyní se bude snažit prosadit také v zemích střední a východní Evropy. Proto má nebo bude mít své showroomy nejenom v Madridu a Kodani, ale také ve Varšavě a v českém Kácově. Distributorem strojů firmy Miyakoshi na českém a slovenském trhu se stala česká společnost Graffin.

Na improvizované tiskové konferenci 14. listopadu 2016 v pražském sídle společnosti Graffin pan Yuichi Ikeda, ředitel obchodní divize společnosti Miyakoshi a výkonný ředitel její pobočky Miyakoshi Europe, přiblížil nejbližší kroky a cíle expanze této firmy v rámci celé Evropy. Zaměřit se chce především na prodej semirotačních kotoučových ofsetových strojů s proměnlivou délkou raportu na tisk etiket, pracujících s UV technologií, takže za každou tiskovou jednotkou mají integrováno UV sušení.

 

 

V nabídce má firma Miyakoshi dva takovéto modely, základní MLP – C a vyšší MLP – H, které nabízejí stejnou tiskovou rychlost jako nejmodernější úzkodráhové flexotiskové stroje. Šířka dráhy u modelu MLP – C je 350 mm a u modelu MLP – H je 420 mm a raport se u prvního pohybuje v rozmezí 127 – 356 mm a u druhého od 216 do 406 mm. Potiskovat mohou materiály s plošnou hmotností 50–300 g/m² nebo tloušťkou 70–300 mic. Produkční rychlost u MLP – C dosahuje 200–250 IMP/min a u MLP – H potom 300 IMP/min.

Velkou předností těchto semirotačních ofsetových kotoučových tiskových strojů je jejich vysoká efektivnost, která se výrazně uplatňuje u tiskových nákladů pohybujících se v rozmezí od 500 do 30 000 m. Mezi jejich další výhody potom patří nízké provozní náklady, velmi krátké časy na přípravu dosahované díky plné automatizaci, vysoká produktivita, která je až dvakrát vyšší než u flexotiskových strojů, vysoce kvalitní tisk a v neposlední řadě i robustní konstrukce se zdvojenými pohony servomotory.

Zájemcům o tuto progresivní technologii tisku etiket a pro packaging bude semirotační ofsetový kotoučový stroj Miyakoshi názorně předveden v provozu na Dnu otevřených dveří společnosti Graffin, který se uskuteční 22. února 2017 a na který jsou všichni odborní zájemci srdečně zváni.

Ivan Doležal


Reakce na článekPoslat reakci na článek

Relevantní článkyVytisknout stránku

2017
Téma čísla:
KBA posouvá technologické hranice
Miyakoshi MLP-H
Koncept Push-to-Stop Heidelberg
EDP Awards pro Xerox RIALTO 900
Nová technologie Canon UVgel a tiskárna Océ Colorado 1640
KBA RotaJET řady L a VL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10. 9. 2017
LABELEXPO EUROPE 2017
25.-28. září 2017, Brusel
9 hal, 650 vystavovatelů

29. 8. 2017
Tiskaři v Německu
Německá odborná asociace tiskařů a médií Bundesverband Druck und Medien (bvdm) zveřejnila statistické výsledky daného oboru za loňský rok. Celkový finanční obrat se zvýšil z 20,2 mld. EUR v roce 2015 na 21,1 mld. EUR, investice sledovaných společností dosáhly výše až 666 mil. EUR.
V oboru tisku a médií v Německu je evidováno 8 316 společností, ve kterých pracovalo 139 399 zaměstnanců.

8. 3. 2017
Moderní technologie v polygrafii
Katedra polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice otevírá v roce 2017 XI. ročník licenčního studia.
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu.
Více informací ZDE.

14. 2. 2017
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Vypisuje veřejnou zakázku na dodavatele polygrafických služeb "Zajištění a dodávka tiskových, DTP a distribučních služeb pro publicitu ESI fondů".
Podrobné informace naleznete na profilu zadavatele (MMR):
nen.nipez.cz
systémové číslo: N006/17/V00000266

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.