Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...


Balicí papíry Mondi určené pro kvalitní potisk
TI - Papír a celulóza

Na letošním ročníku veletrhu FachPack, který se konal koncem září na norimberském výstavišti se prezentovala reprezentativním stánkem také společnost Mondi. Veletrh, který patří svým rozsahem k největším oborovým akcím v evropském regionu, jako vždy představil velké množství nejrůznějších renomovaných, ale i začínajících firem z odvětví balení, včetně řady českých producentů.

Významný světový výrobce nejširší škály obalových ale i tiskových papírů, společnost Mondi, vedle prezentace vlastní expozice, veletrh zahájila i zajímavým doprovodným programem. Představila současně na svém stánku širokou škálu různých typů technických papírů, od balicích (včetně bílých z PM7 a MG papírů z PM6 ve Štětí), přes sulfátové pytlové papíry až po další speciální typy materiálů určených pro obalový průmysl.

Hned první den veletrhu pak společnost Mondi pořádala pro své současné i potenciální klienty v jednom z kongresových sálů výstaviště velmi zajímavý workshop. V jeho průběhu odborníci z Mondi R&D Print Competence Center v reálném čase nechali návštěvníky nahlédnout pod pokličku různých technických i technologických možností jak pracovat s danými vlastnostmi papíru ve vztahu k potisku. Nechybělo ani testování vlastností v „živé“ laboratoři.

 

Super kvalitní papíry pro packaging&print

Ve výstavní expozici Mondi vedle široké škály balicích papírů z různých evropských závodů společnosti nechyběly ani papíry Advantage Kraft White Print a Advantage Semi Extensible White Print. Oba tyto materiály patří k novinkám, které jsou vyráběny na nejmodernějším papírenském stroji PM7 v Mondi Štětí. Vyznačují se výbornou potiskovatelností v kombinaci s vysokou pevností, požadovanou běžně u standardních pytlových sulfátových papírů.

Další ideální volbou pro zákazníky, kteří požadují u papíru přirozený vzhled, pevnost a kvalitní potiskovatelnost je nový ProVantage KraftTop LinerX, který je vyroben z 70% recyklovaných vláken. Ten slouží jako krycí karton špičkových parametrů při výrobě vlnitých lepenek.

TI


Reakce na článekPoslat reakci na článek

Relevantní článkyVytisknout stránku

2017
Téma čísla:
KBA posouvá technologické hranice
Miyakoshi MLP-H
Koncept Push-to-Stop Heidelberg
EDP Awards pro Xerox RIALTO 900
Nová technologie Canon UVgel a tiskárna Océ Colorado 1640
KBA RotaJET řady L a VL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10. 9. 2017
LABELEXPO EUROPE 2017
25.-28. září 2017, Brusel
9 hal, 650 vystavovatelů

29. 8. 2017
Tiskaři v Německu
Německá odborná asociace tiskařů a médií Bundesverband Druck und Medien (bvdm) zveřejnila statistické výsledky daného oboru za loňský rok. Celkový finanční obrat se zvýšil z 20,2 mld. EUR v roce 2015 na 21,1 mld. EUR, investice sledovaných společností dosáhly výše až 666 mil. EUR.
V oboru tisku a médií v Německu je evidováno 8 316 společností, ve kterých pracovalo 139 399 zaměstnanců.

8. 3. 2017
Moderní technologie v polygrafii
Katedra polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice otevírá v roce 2017 XI. ročník licenčního studia.
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu.
Více informací ZDE.

14. 2. 2017
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Vypisuje veřejnou zakázku na dodavatele polygrafických služeb "Zajištění a dodávka tiskových, DTP a distribučních služeb pro publicitu ESI fondů".
Podrobné informace naleznete na profilu zadavatele (MMR):
nen.nipez.cz
systémové číslo: N006/17/V00000266

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.