Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...


KBA a HP T1100S - produkční digitální tiskový stroj
Miloš Lešikar - Svět tisku

Svůj první plně digitální tiskový stroj na potisk linerů výrobci tiskových strojů Hewlett Packard a KBA instalovali v podstatě ještě před představením na veletrhu drupa 2016 u výrobního závodu firmy DS Smith ve Velké Británii.

Tento digitální rotační inkjetový tiskový stroj s pracovní šířkou 2,8 m potiskne ve výrobní praxi za jednu hodinu více než 30 000 m² papíru. Stroj HP T1100S byl společně vyvinut během dvou let firmami HP a KBA Digital & Web Solutions pro potisk materiálů na krycí vrstvy vlnitých lepenek (linery). Je v současnosti největším a nejvýkonnějším inkjetovým rotačním strojem na světovém trhu.

 

 

V preprintu krycích vrstev pro vlnitou lepenku skýtá digitální tisk nové možnosti při operativnější a flexibilnější výrobě obalů z vlnité lepenky v různých formátech a nákladech. U digitálního tisku obecně se očekává meziroční růst užití především v packagingu o 17 procent. Je nejrychleji se rozvíjející technologií pro tisk obalů a v roce 2019 se očekává, že celkový obrat v tomto segmentu dosáhne hodnoty 19 mld. USD. Digitální tisková řešení totiž umožňují také nákladově efektivní výrobu malých sérií obalů a produkci individualizovaného balení dle požadavků spotřebitelů.

Tiskový stroj HP Page Wide Web Press T1100S nabízí zejména pro menší a střední tiskové náklady výrazně vyšší produktivitu a flexibilitu než konvenční analogové tiskové technologie. Díky své vysoké produktivitě s více než 30 000 m² potištěné plochy za hodinu ale může být hospodárně použit i pro tisk větších zakázek. Tisková rychlost stroje může dosahovat až 183 m/min. K potisku jsou používány tiskové inkousty HP A 50 na bázi vody nebo pigmentové CMYK inkousty. Potiskovat je možné nenatírané nebo natírané krycí kartony na vlnité lepenky (linery) o plošné hmotnosti od 80 až do 400 g/m².

Společnosti HP a KBA pro T1100S nabízejí k základnímu stroji volitelné opce pro výbavu a automatizaci. K nim patří lakování pro primer a finální laky, automatická výměna kotoučů a kompletní automatizace materiálové logistiky (manipulace s papírem) s KBA Patras systémem.

 

Miloš Lešikar


Reakce na článekPoslat reakci na článek

Relevantní článkyVytisknout stránku

2017
Téma čísla:
KBA posouvá technologické hranice
Miyakoshi MLP-H
Koncept Push-to-Stop Heidelberg
EDP Awards pro Xerox RIALTO 900
Nová technologie Canon UVgel a tiskárna Océ Colorado 1640
KBA RotaJET řady L a VL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

10. 9. 2017
LABELEXPO EUROPE 2017
25.-28. září 2017, Brusel
9 hal, 650 vystavovatelů

29. 8. 2017
Tiskaři v Německu
Německá odborná asociace tiskařů a médií Bundesverband Druck und Medien (bvdm) zveřejnila statistické výsledky daného oboru za loňský rok. Celkový finanční obrat se zvýšil z 20,2 mld. EUR v roce 2015 na 21,1 mld. EUR, investice sledovaných společností dosáhly výše až 666 mil. EUR.
V oboru tisku a médií v Německu je evidováno 8 316 společností, ve kterých pracovalo 139 399 zaměstnanců.

8. 3. 2017
Moderní technologie v polygrafii
Katedra polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice otevírá v roce 2017 XI. ročník licenčního studia.
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu.
Více informací ZDE.

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.