Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...


Kompaktní lepička Muller Martini Vareo Perfect Binder
Ivan Doležal - Svět tisku

Zcela novou lepičku Vareo Perfect Binder z kategorie entry-level zkonstruovanou pro zpracování digitální i ofsetové tiskové produkce představila na akci Hunkeler Innovation Days v Lucernu společnost Muller Martini.

Toto nové zařízení představuje určitou technologickou revoluci, protože každá ze tří svorkových stanic lepičky Vareo je vybavena vlastním servomotorem, takže je poháněna individuálně. Každý výrobní krok tedy může být samostatně přizpůsoben zpracování konkrétního produktu pro dosahování optimální kvality a vysoké produktivity. To tento vysoce univerzální stroj předurčuje pro lepení jak středních a malých sérií knižních bloků, tak i jednotlivých kusů knižních vazeb bez ztráty produktivity.

Až doposud existovaly dva typy pohonu lepiček knižních bloků. Oba dva byly založeny na počtu dohromady propojených svorkových stanic, které byly poháněny jedním motorem. Kontinuální pohon znamenal, že pokud byla lepička v provozu, motor uváděl do pohybu všechny svorkové stanice. Výhodou tohoto typu byla možnost vysokého výkonu závislého na počtu taktů. U lepičky s diskontinuálním pohonem naopak docházelo k přerušování pohybu svorkových stanic. Jinak řečeno svorkové stanice se nepohybovaly nepřetržitě. To znamená, že doba sevření lepeného bloku byla mohla být individuálně nastavena, což umožňovalo přímé ovlivnění kvality lepení, ale docházelo ke snížení výkonu stroje. Nová lepička MM Vareo se samostatným pohonem každé z jejích tří svorkových stanic jako první kombinuje výhody obou zmíněných technologií. Skutečnost, že každá ze tří zpracovatelských stanic může být samostratně rychle nastavena na konkrétní produkt, zajišťuje dosahování optimální kvality současně s vysokou produktivitou.

 

Muller Martini Vareo Perfect Binder
O debutující novou lepičku Muller Martini Vareo Perfect Binder měli návštěvníci akce Hunkeler Innovation Days 2015 velký zájem

 

Nová lepička MM Vareo se bude stávat stále žádanější souběžně s tím, jak budou v budoucnu klesat velikosti sérií vyráběných měkkých vazeb a knižních bloků. Vzhledem k tomu, že disponuje velmi příznivým poměrem cena x výkon je ideálním řešením pro knihárny a tiskárny , které potřebují zvýšit efektivnost a všestrannost své nabídky výroby lepených vazeb a knižních bloků. S produkčním výkonem až 1 350 taktů za hodinu a mimořádně krátkými časy potřebnými na nastavení nabízí MM Vareo možnost efektivního zpracování široké škály tiskových produktů, jako jsou například fotoknihy, personalizované katalogy, vysoce kvalitní brožury a další lepené tiskové aplikace už od jednoho produktu, přičemž tak výroba je nákladově vysoce efektivní a produkce je prodejná už od prvního
kusu.

Lepička MM Vareo má modulární konstrukci, takže může být snadno rozšiřována a přizpůsobována případným budoucím výrobním potřebám a požadavkům. Například při jejím využití je možné přidáním speciální chladicí sekce, trojřezu a nakladače knižních bloků vytvořit kompletní výrobní linku na měkké vazby. To umožňuje MM Vareo propojit přímo s digitálním tiskovým strojem. V rámci opčního rozšíření je možné zařízení MM Vareo doplnit také například automatickým nakladačem snesených knižních kompletů s integrovaným měřením jejich rozměrů a tloušťky a čtečkou čárových kódů, umožňujícím jak offl ine, tak i near-line nebo inline produkci.

Vysoká kvalita produkce je zajišťována propracovaným systémem frézování knižního hřbetu a lepení. Vysoce výkonný systém frézování kombinuje frézování, zdrsňování, vroubkování a kartáčování hřbetu bloku s tloušťkou až do 60 mm. Papírový prach je z prostoru modulu odsáván, aby nezpůsoboval problémy při následném zpracování. Systém aplikace lepidla na hřbet bloku je vyměnitelný. Ve standardu může být stroj vybaven jednak válečkovým nanášením hotmeltu EVA nebo nanášením lepidla PUR buď válečkem nebo tryskami. Opčně ale může být vybaven také kombinací obou systémů umožňující jejich rychlou a snadnou změnu i v průběhu provozu. Nanášení proužku lepidla hotmelt EVA na přední a zadní stranu knižního bloku pro uchycení obálky je prováděno kotouči automaticky nastavovanými podle tloušťky knižního bloku.

Dalším možným opčním doplněním lepičky MM Vareo může být například předehřívací modul pro lepidlo PUR nebo integrace gázovací stanice na oblepování hřbetů při výrobě lepených knižních bloků pro tuhé vazby V8. Nastavování a řízení lepičky MM Vareo je realizováno prostřednictvím systému Central Setup Wizard.

 

Muller Martini Vareo Perfect Binder

 

produkční rychlost: až 1 350 taktů/hod.
tloušťka hřbetu: 2–60 mm
lepení hřbet: hotmelt EVA nebo PUR
stranové: hotmelt EVA

 

Ivan Doležal


Reakce na článekPoslat reakci na článek

Relevantní články

× Spousty návštěvníků na stánku Müller Martini na výstavě Hunkeler Innovationdays v Lucernu (10. 3. 2015 - )
× Světová premiéra: Společnost Müller Martini představuje novou linku na lepenou vazbu (21. 12. 2014 - )
× Müller Martini rozhodla zastavit výrobu tiskových strojů (1. 12. 2014 - )
× Müller Martini se soustřeďuje na zpracování tiskovin (1. 12. 2014 - )
× Nový systém kontroly nanášení lepidla od Müller Martini (4. 9. 2014 - )
× Světová novinka: TWE¦ƎNMC od Müller Martini je revolucí v sešívání nití (5. 11. 2013 - )
× Müller Martini na veletrhu Hunkeler Innovationdays v Lucernu, Švýcarsko (27. 2. 2013 - )
× V únoru 2013 otevírá společnost Müller Martini své nové Print Finishing Center jako středisko rozsáhlého přenosu know-how (19. 2. 2013 - )
× Müller Martini na výstavě Hunkeler Innovationdays v Luzern (11.–15. února) (17. 1. 2013 - )
× Společnost Müller Martini představuje nejnovější produkty a napínavá systémová řešení pro potisk obalů (15. 1. 2013 - )
× Müller Martini VSOP (6. 1. 2013 - Gustav Konečný)
× Nová lepička vzorků zboží od společnosti Müller Martini: mobilní, flexibilní, rychle připravená k nasazení (16. 4. 2012 - )
× Müller Martini představí na veletrhu drupa 2012 systémy pro aktuální požadavky trhu (27. 3. 2012 - )
× Müller Martini představí na veletrhu drupa 2012 systémy pro aktuální požadavky trhu (27. 3. 2012 - )


Vytisknout stránku

2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. 8. 2018
Labelexpo Americas 2018
Chicago, 25.–27.9.2018
www.labelexpo-americas.com

30. 7. 2018
FachPack 2018
Evropský veletrh
obalů, procesů a technologií
Norimberk, 25.–27.9.2018
www.fachpack.de/en

1. 5. 2018
Reklama Polygraf 2018
25. ročník mezinárodního veletrhu reklamy, polygrafie, obalů a inovativních technologií
Praha, 29.–31.5.2018
reklama-fair.cz

15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.