Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...


Omikron Praha, spol. s r. o.

Hlavními požadavky na výrobu prakticky jakýchkoliv tiskových produktů je rychlost, kvalita a cena. Skloubit tato tři kritéria tak, aby výsledek byl pro zadavatele co nejpříznivější, bývá obvykle dost složité a vyžaduje to mít k dispozici moderní technologické vybavení. To je obzvlášť důležité v současnosti, kdy náklady tiskovin klesají, a je proto třeba v zájmu snižování provozních nákladů hledat cesty ke zkracování časů na přípravu při změnách zakázek, snižování množství rozjezdové makulatury atd.

Jedním z osvědčených polygrafických podniků nabízejících výrobu širokého sortimentu tiskovin v krátkých dodacích termínech a vysoké kvalitě za přijatelné ceny je pražská tiskárna Omikron. Založena byla v roce 1990, kdy převažující část její náplně byla tvořena především výrobou vysoce kvalitních navštívenek ve velice krátkých dodacích termínech. Postupně se ale záběr její nabídky rozšiřoval, stejně jako její technologické vybavení. V současné době tiskárna Omikron patří mezi středně velké polygrafické podniky. Má 50 zaměstnanců a mimo běžných akcidenčních tiskovin, jako jsou už zmíněné navštívenky, dopisní papíry nebo výroba a potisk atypických obálek, nabízí zákazníkům také tisk různých plnobarevných letáků a prospektů, kalendářů, pozvánek, barevných katalogů, brožur, časopisů, samopropisovacích formulářů, visaček, pohlednic nebo samolepek, ale také speciálních tiskovin opatřených slepotiskem, termotiskem, fóliovou ražbou, číslováním nebo třeba různými ochrannými prvky proti padělání, jako jsou například akcie, cenné papíry.

V sídle firmy v Doudově ulici v Praze 4 je umístěna zakázková kancelář, DTP studio a pracoviště předtiskové přípravy. Tiskové desky pro ofsetové stroje jsou z dat dodaných pre-pressovým pracovištěm zhotovovány servisním způsobem v kooperaci na CtP zařízení. Tisková a knihařská výroba probíhá v areálu ZEZ v ulici U Elektry v Praze 9 – Hloubětíně. Kvalitní tisk je zajišťován na čtyřbarvovém archovém ofsetovém stroji Heidelberg Speedmaster SM 74-4-H, dvoubarvovém stroji Speedmaster SM 74-2-H (oba ve formátu B2), a dvoubarvovém stroji Printmaster GTO s polovičním tiskovým formátem. Oba tiskové stroje typu Speedmaster SM 74 mohou být navíc vzájemně propojeny přes vykladač a nakladač do jedné linky, což umožňuje tisknout v barevnosti od 1/1 až po 6/6. Kromě toho tiskárna Omikron disponuje také laserovou digitální tiskárnou Xerox Olympia s formátem A3+ a plnobarevným velkoformátovým ink-jetovým digitálním strojem Roland SolJet Pro III v konfiguraci Print & Cut, na kterém zajišťuje především výrobu řezané reklamy na automobily, výkladní skříně obchodů apod. Základem vybavení knihařského provozu je automatická linka Heidelberg ST100 na výrobu drátem šitých vazeb V1 s možností šití 1 až 2 skobkami nebo 2 až 4 závěsnými očky a automatická lepicí linka na výrobu vazeb V2 Wohlenberg City 4000 schopná vyrábět brožury s tloušťkou hřbetu od 1,5 až do 60 mm. Tyto dva základní stroje potom doplňují další zařízení, jako jsou například dva skládací stroje Heidelberg Stahlfolder ve formátech B1 a B2, osmnáctistanicová složková snášečka Polygraph, knihtiskové rychlolisy upravené k provádění výseku a drážkování ve formátech od A3 do B2, vrtačka papíru Dürselen, zařízení na zavírání drátěné spirály twin-wire u kalendářových vazeb apod. Tiskárna Omikron zajišťuje v kooperaci také parciální i celoplošné UV lakování nebo laminování lesklými a matovými fóliemi.


Mezi stěžejní výrobní zařízení tiskárny Omikron patří moderní čtyřbarvový archový ofsetový stroj Heidelberg Speedmaster SM 74-4-H

Jak už bylo zmíněno, náklady tiskovin v současné době klesají a počty zhotovovaných kusů u některých zakázek se často pohybují jen v řádu desítek nebo stovek. Na tuto zvýšenou poptávku po operativním malonákladovém tisku reagovali v tiskárně Omikron pořízením digitální tiskárny Xerox Olympia, na které je možné realizovat tyto zakázky ekonomicky výhodně v kvalitě odpovídající požadavkům a v krátkých dodacích termínech. Také u digitálního tisku nabízí tiskárna Omikron celou řadu možností dokončujícího zpracování, od kroužkové vazby přes vazbu V1 až po vazbu V2, a samozřejmě také skládání nebo děrování. Cílem u těchto zakázek je zhotovovat je v rekordně krátkých termínech, to znamená do šedesáti minut.

Mezi zákazníky tiskárny Omikron mají zhruba padesátiprocentní zastoupení různé reklamní agentury. Druhou nejpočetnější skupinou jsou koncoví odběratelé, jak jednotlivé firmy, tak i fyzické osoby, kteří tvoří přibližně 30 % zákazníků. Zbývajících 20 % výrobní kapacity potom připadá na kooperační výrobu pro jiné polygrafické podniky, které využívají především široké možnosti velmi dobře vybaveného pracoviště na dokončující zpracování tiskovin, ale i kapacitu kvalitního ofsetového tisku.

Pražská tiskárna Omikron si za léta své existence vybudovala pověst spolehlivého partnera garantujícího zákazníkům včasné plnění dodávek ve vysoké kvalitě. Svojí převážnou orientací na výrobu plnobarevných tiskovin ve středních a nižších nákladech s širokou paletou možností jejich dokončujícího zpracování je velice vyhledávaných a žádaným dodavatelem.

 

Omikron Praha, spol. s r. o.
Adresa:
Doudova 22, 147 00 Praha 4
Tel.: +420 261 218 309–10, +420 261 227 945
Fax: +420 261 227 945
E-mail: omikron@omikron.cz
http:// www.omikron.cz


Reakce na článekPoslat reakci na článek

Relevantní článkyVytisknout stránku

2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. 8. 2018
Labelexpo Americas 2018
Chicago, 25.–27.9.2018
www.labelexpo-americas.com

30. 7. 2018
FachPack 2018
Evropský veletrh
obalů, procesů a technologií
Norimberk, 25.–27.9.2018
www.fachpack.de/en

1. 5. 2018
Reklama Polygraf 2018
25. ročník mezinárodního veletrhu reklamy, polygrafie, obalů a inovativních technologií
Praha, 29.–31.5.2018
reklama-fair.cz

15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.