Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...


EMBA, spol. s r. o.

Výrobní areál společnosti EMBA se rozkládá na okraji obce Paseky nad Jizerou v malebném údolí řeky Jizery na pomezí dvou chráněných oblastí – Krkonošského národního parku a chráněné oblasti Jizerské hory. Jedná se o území, kde byl odedávna domovem papírenský a textilní průmysl.

Historie podniku se začala psát prakticky už v roce 1882, kdy byla v Pasekách zahájena výroba bílé ruční lepenky. V následujících letech byl potom závod postupně rozšiřován jak z hlediska prostorového přistavováním dalších objektů, tak i z hlediska šíře výrobního programu. Významnými mezníky v jeho historii se stalo zavedení výroby hnědé lepenky a hrubé těžké kartonáže. Po roce 1948 se stal součástí národního podniku Krkonošské papírny. V roce 1971 zde byl instalován první automatický samosnímací lepenkový stroj a v roce 1989 byl jako náhrada za čtyři ruční lepenkové stroje uveden do provozu druhý lepenkový stroj stejného typu. Po roce 1990 byl výrobní závod v Pasekách nad Jizerou opět privatizován a transformován do nové společnosti EMBA, spol. s r. o. V současné době má 140 zaměstnanců a jeho roční produkce dosahuje okolo 11 000 tun různých druhů lepenek. Ovšem ve své nabídce nemá pouze lepenky jako surovinu pro obalový, polygrafický nebo automobilový průmysl a řadu dalších použití, ale také poměrně širokou škálu různých finálních kartonážních výrobků z lepenky včetně speciálních archivních systémů, na jejichž výrobu spotřebovává přibližně polovinu své produkce lepenek. Zhruba polovinu své celkové produkce potom vyváží do zahraničí do více než 20 evropských i mimoevropských států. Jako příklad bychom mohli uvést Slovensko, Polsko, Maďarsko nebo Švédsko, a z těch vzdálenějších zemí potom třeba Spojené státy, Japonsko nebo Korejskou republiku.

V současné době má společnost EMBA ve svém výrobním programu více než deset druhů lepenek. Jedná se především o lepenky obalové se speciální úpravou zaručující vysokou pevnost a odolnost proti extrémním klimatickým vlivům, knihařské lepenky, u kterých způsob jejich výroby zajišťuje vysokou rovinnost a hladkost, a lepenky čalounické, nacházející pro svou pružnost, pevnost a rozměrovou stálost uplatnění v nábytkářském průmyslu. Další skupinou jsou lepenky archivnické, určené pro výrobu různých typů obalů a obalových boxů pro archivářské účely. Konkrétně se jedná o lepenku Prior vyráběnou v alkalickém prostředí a s alkalickou rezervou, lepenku Prolux, která svým speciálním složením dokáže zajistit maximální ochranu uložených dokumentů, a lepenku Antipest se speciální úpravou zabraňující napadení plísněmi, hmyzem a hlodavci. Dalšími lepenkami z nabídky jsou lepenky probarvené ve hmotě, lepenka obuvnická vyznačující se odpovídající tvrdostí a zároveň vláčností a odolností proti vlhkosti, autolepenka s vysokou pevností, houževnatostí a sníženou hořlavostí, lepenka pro žakárové karty, a nejnovějším typem je potom lepenka Luxor se zvláštní povrchovou úpravou určená především pro výrobu luxusního kancelářského zboží.

Jak už bylo zmíněno, společnost EMBA je ale současně i přímým výrobcem kartonážních výrobků a archivních systémů. Patří k největším českým výrobcům pákových pořadačů v nejrůznějších provedeních s potahovanými deskami nebo v tzv. „ekologické“ variantě bez potahu pouze s nalepeným potištěným hřbetním štítkem. Mezi její další produkty potom patří pořadače závěsné a archivní a samozřejmě také úložné boxy na pořadače vyrobené z vlnité lepenky. Široká je také její nabídka archivních systémů, kam patří speciální krabice na pergameny, krabice na fotoarchiv, obálky na negativy, spisové desky s tkanicemi nebo klopami, krabice a pomůcky pro nejnáročnější archivování, a nejrůznější typy dalších archivních obalových a úložných boxů, ať už pouze skládaných nebo nýtovaných. Nabídka těchto produktů poskytuje velmi široký výběr, ale EMBA má i vlastní technologické a konstrukční oddělení, takže je schopna a připravena zájemcům nabídnout navržení a následnou výrobu speciálních obalových nebo archivních boxů přesně podle jejich specifických požadavků a potřeb.

Vzhledem k tomu, že firma sídlí prakticky uprostřed chráněných krajinných oblastí, je samozřejmé, že její výroba musí být plně ekologická. Jejím cílem proto je spolupodílet se na tvorbě zdravého životního prostředí a svým zákazníkům umožnit nákup recyklovatelných výrobků šetrných k přírodě. Jako základní surovinu na výrobu hladkých lepenek využívá ze 100 % sběrový papír a také její výroba kartonážních produktů je prakticky bezodpadová, protože veškeré odřezy vznikající při výseku archů lepenek a dalších operacích jsou zpětně vraceny do rozvlákňovacího zařízení, kde jsou rozemlety a znovu využity při výrobě lepenky. Již v roce 1998 společnost EMBA obdržela certifikát řízení jakosti ISO, recertifikována na ISO 9001:2000 byla v roce 2003 a v tomtéž roce získala právo k užívání ochranné známky Ekologicky šetrný výrobek pro hladkou lepenku ze své produkce a výrobky z ní. Kvalita a vysoká úroveň jejích produktů byla také ohodnocena celou řadou tuzemských a zahraničních ocenění, jako jsou například ceny Obal roku nebo Worldstar of Packaging.

 

 

EMBA, spol. s r. o.
Adresa: 512 47 Paseky nad Jizerou
Tel.: +420 481 553 111
Fax: +420 481 553 163
E-mailprodej@emba.cz
http:// www.emba.cz, www.archivbox.cz

 

Článek vyšel v Časopise Reklamní Produkce. Celý časopis si můžete stáhnout ve formátu PDF zde.


Reakce na článek



Poslat reakci na článek

Relevantní články

× EMBA, spol. s r. o., hala V, stánek č. 097 (15. 5. 2007 - )






Vytisknout stránku

2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. 8. 2018
Labelexpo Americas 2018
Chicago, 25.–27.9.2018
www.labelexpo-americas.com

30. 7. 2018
FachPack 2018
Evropský veletrh
obalů, procesů a technologií
Norimberk, 25.–27.9.2018
www.fachpack.de/en

1. 5. 2018
Reklama Polygraf 2018
25. ročník mezinárodního veletrhu reklamy, polygrafie, obalů a inovativních technologií
Praha, 29.–31.5.2018
reklama-fair.cz

15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.