Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...


Řezačky Maxima již rok v Aposu
Gustav Konečný - Svět tisku

Právě před rokem přebírala řezačky Maxima z firmy Maxima Cutters skupina podniků Apos Blansko. Vývoj, výroba a obchod s řezačkami jsou nyní začleněny do s. r. o. Apos-Maxima. Produkce řezaček byla přemístěna z bývalého areálu podniku Adast Blansko, resp. později Maxima Cutters, do výrobních prostor ve skupině podniků Apos.

„Rok 2006 byl obdobím stabilizace výroby a prodeje,“ uvedl ing. Aleš Košťál, ředitel firmy Apos-Maxima. Transformace podniku byla poměrně radikální. Nový držitel značky Maxima převzal vybrané pracovníky montáže, obchodu a servisu. V podniku Apos-Maxima převažuje montážní charakter výroby. Součásti řezaček se vyrábějí většinou v kooperaci. Část kooperace probíhá uvnitř skupiny podniků Apos, ale větší díl komponent a součástí se nakupuje od externích výrobců. O umístění kooperační výroby rozhoduje ekonomická kalkulace. „Stabilitu v kooperacích se nám podařilo nastolit až v druhé polovině roku,“ konstatoval ing. Aleš Košťál. Technické změny realizované v průběhu roku 2006 byly zaměřeny na zvýšení kvality a úspory výrobních nákladů. Nejvíc technických změn na řezačkách Maxima se uskutečnilo v elektronice a pohonech. Personální stav vývojového pracoviště hodnotí ředitel Košťál jako stabilizovaný. Firma si v průběhu minulého roku vybudovala také nový show-room.

 

 

Předchozí výrobce – společnost Maxima Cutters – neviděl v podnikání s řezačkami perspektivu a ukončil je kvůli sílící asijské konkurenci na tradičních trzích. V roce 2005 prodal celkem 72 řezaček. Jedním z cílů společnosti Apos-Maxima pro rok 2006 bylo zvrátit negativní trend a obnovit výrobní program, který má v Blansku více než čtyřicetiletou tradici. Firmě se vloni podařilo počet prodaných řezaček zvýšit na 83. „Okolo 95 % řezaček šlo na export,“ upřesnil ing. Košťál. Nejvíc řezaček se prodalo do Polska, Ruska a Řecka. Prodej řezaček, servis a zásobování náhradními díly se na tuzemském trhu zajišťuje ze sídla firmy v Blansku. Slovenský trh obhospodařuje společnost Grafitec Slovakia. Zahraniční zastupitelská síť prochází změnami s cílem stabilizovat prodej na tradičních i nových trzích. V první polovině letošního roku se začínají rozbíhat také veletržní aktivity blanenského výrobce řezaček. Apos-Maxima bude prostřednictvím svého španělského distributora vystavovat na veletrhu Graphispag, který proběhne od 19. do 25. února v Barceloně. Ve Španělsku bude vystavena řezačka Maxima 115 TSE. Firma se zúčastní na stáncích svých distributorů rovněž výstav v Řecku a Spojených arabských emirátech. V květnu nebude společnost Apos-Maxima samozřejmě chybět ani na veletrhu EmbaxPrint v Brně.

 

Gustav Konečný


Reakce na článekPoslat reakci na článek

Relevantní článkyVytisknout stránku

2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. 8. 2018
Labelexpo Americas 2018
Chicago, 25.–27.9.2018
www.labelexpo-americas.com

30. 7. 2018
FachPack 2018
Evropský veletrh
obalů, procesů a technologií
Norimberk, 25.–27.9.2018
www.fachpack.de/en

1. 5. 2018
Reklama Polygraf 2018
25. ročník mezinárodního veletrhu reklamy, polygrafie, obalů a inovativních technologií
Praha, 29.–31.5.2018
reklama-fair.cz

15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.