Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...

Archiv článků

PŘÍBĚH MAPY LONDÝNSKÉHO METRA
Pavel Zelenka - 2. 6. 2018 - TYPO // duben
První tunel londýnského metra byl uveden do provozu v roce 1863. Podobně jako je živelná urbanistická struktu­ra Londýna, byl i londýnský dopravní systém a jeho rozvoj neorganizovaný. Až do počátku 20. století byla veřejná doprava v Londýně v područí několika nezá­vislých soukromých firem a její rozvoj ...
+++ kompletní článek


Speedmaster XL 75 - výhodná výroba menších zakázek
Miloš Lešikar - 28. 5. 2018 - Svět tisku //
Speedmaster XL 75 Anicolor 2 umožňuje rychlou, flexibilní a hospodárnou výrobu menších nákladů v oblasti komerčního, obalového a etiketového tisku a je dalším vývojovým stupněm osvědčené technologie Anicolor.
+++ kompletní článek


FSC, PEFC and ISO 38200
Laurel Brunner - 24. 5. 2018 - //
The foresight of both the Forest Stewardship Council (FSC) and the Programme for the Endorsement of Forest Certification (PEFC) is to be commended. Both organisations provide Chain of Custody (CoC) certifications for wood and wood-based products (furniture, paper and so on). The two have long been striving to make it easier for everyone to trust that products such as paper and building materials, are responsibly sourced. Their considerable efforts have also raised awareness of the need for proactive forest management. We also appreciate the urgent need to stop the loss of forests in developing markets. And we are especially keen on rain forest and habitat protection in places such as Indonesia, where the most egregious examples of arboreal vandalism occur.
+++ kompletní článek


Západní čára je čára odnikud nikam...
- 18. 5. 2018 - TYPO //
Začněme banálně: co to vlastně kaligrafie je? Má nějaké širší nebo užší vymezení, je to prostě umění krásně psát, nebo něco víc?
Řecké slovo kaligrafie, tedy KALOS a GRAPHEIN, skutečně odpovídá tomu „psát krásně“. Problém je však ve slově krásný, protože to má pro různé lidi v různých kulturách a dobách různé významy. A stejně tak různá je i sama podstata písma: písmo východní (mluvme pro jednoduchost pouze o písmu čínském) se zakládá na ...
+++ kompletní článek


Barbieri Spektro LFP qb - nová platforma spektrofotometru
Miloš Lešikar - 14. 5. 2018 - Svět tisku //
Model spektrofotometru Spectro LFP qb společnosti Barbieri electronic kombinuje neuvěřitelnou univerzálnost a přesnost s řadou nových funkcí a podporuje režim měření M1, který je nyní pro mnohé zákazníky nezbytný.
+++ kompletní článek


Monitoring sustainability
Laurel Brunner - 11. 5. 2018 - //
It should be a normal expectation that companies would choose to police their own sustainability performance. And yet we still cannot manage to do it on any sort of realistic scale. This is dangerous for the graphics industry, because the alternative is regulation by external entitites. We already see this in restrictions on chemical usage and the disposal of waste.
+++ kompletní článek

Grafologie písma ve veřejném prostoru
- 7. 5. 2018 - TYPO //
Připomeňte si ty dávné doby, kdy jste ještě dostávali rukou psané dopisy a ještě dříve, než jste je začali číst, k vám promluvilo pisatelovo písmo. Písmo ješitné (ten podpis!), písmo svědčící o jedinečném propojení inteligence s intuicí, písmo typicky architektské nebo typicky učitelkovské (od slova „učitelka“)…
+++ kompletní článek


Výroba řemeslných knižních vazeb
Ivan Doležal - 4. 5. 2018 - Svět tisku //
Knihařství odedávna patřilo mezi umělecká řemesla. V průběhu 19. století nastoupila v této oblasti v souvislosti s průmyslovou revolucí mechanizace výroby, stejně jako v celé řadě dalších oborů, a knižní vazby začaly být vyráběny hromadně ve velkých sériích za pomoci různých specializovaných strojů a zařízení.
+++ kompletní článek


Inks Matter
Laurel Brunner - 29. 4. 2018 - //
The packaging industry is ripe for disruption, especially when it comes to inks. The sector’s in the sights of digital press manufacturers, print service providers and print buyers. And consumers want to feel better about using packaging that cannot easily be recycled. They don’t want to be responsible for generating waste, but if they do so, they want to believe that it won’t hurt the environment. Ink science is moving forwards to help balance and resolve the industry’s various concerns, but it isn’t moving particularly fast.
+++ kompletní článek

Boumův mýtus aneb měli nechat Hermana na pokoji
Hrant Papazian - 25. 4. 2018 - TYPO //
Čím více se zpřesňuje empirické zkoumání procesu čtení, tím méně typografů výzkumu důvěřuje. Ačkoli je jejich nedůvěra částečně způsobena kolegy, kteří zbloudili od řemesla k umění (a to se analytickým radám vyhýbá), je z velké části oprávněná.[1] Důvodem je, že empirické výzkumy osvětlují jen relativně bezvýznamnou část procesu čtení, stále více se ...
+++ kompletní článek


Cutting insurance costs through certification
Laurel Brunner - 19. 4. 2018 - //
Insurance companies are starting to pay more attention to certifications in the graphics industry. If you can prove that you run your business well, for instance with a certification to ISO 9001 or 14001 management standards, they reckon you are a lower risk outfit. This can mean that your business qualifies for reduced premiums. It’s an interesting added dimension to the certification conversation and one that hasn’t been particularly well explored. Assisting insurance companies to assess risk, is an important role for consultants. It’s also important for certification bodies who can tout an additional benefit in their certifications marketing.
+++ kompletní článek

Neville Brody: co teď?
Pavel Zelenka - 15. 4. 2018 - TYPO //
Pochybuji, ze by se v oblasti grafického designu našel člověk, který by neznal jeho jméno nebo pár jeho prací. S Nevillem Brodym jsem hovořil na druhé mezinárodní typografické konferenci na makedonské univerzitě v řecké Soluni. Brody se stal modlou, ale není to znát. Mluví pomalu uklidňujícím hlasem, soustředí se na každé slovo. Nechtěl jsem mrhat jeho časem a pokládat mu tytéž otázky, na které musí jistě odpovídat při každém interwiew. Neptal jsem se tedy ani na začátek osmdesátých let, ani na časopis FACE, obaly hudebních nosičů nebo další notoricky známé věci...
+++ kompletní článek


Digitální řešení pro řez a rilování
Martin Jamrich - 12. 4. 2018 - Svět tisku //
Tradiční výsek má řadu výhod, ale vzhledem k snižujícím se nákladům v řadě případů již není tím nejlepším řešením, neboť cena přípravy výsekových nástrojů může tvořit neakceptovatelnou část nákladů.
+++ kompletní článek

  +++ novější články   +++ starší články


Vytisknout stránku

2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. 8. 2018
Labelexpo Americas 2018
Chicago, 25.–27.9.2018
www.labelexpo-americas.com

30. 7. 2018
FachPack 2018
Evropský veletrh
obalů, procesů a technologií
Norimberk, 25.–27.9.2018
www.fachpack.de/en

1. 5. 2018
Reklama Polygraf 2018
25. ročník mezinárodního veletrhu reklamy, polygrafie, obalů a inovativních technologií
Praha, 29.–31.5.2018
reklama-fair.cz

15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.