Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...

Archiv článků

Sustainability reporting on the rise
Laurel Brunner - 2. 10. 2017 - //
Over the last few years we have seen a steady rise in the number of companies making an effort to report their sustainability credentials. This is an excellent trend, confirming that companies are taking responsibility for environmental impact seriously. Mostly this effort is in response to what shareholders and the markets expect, however over time it means that sustainability is coming into sharper focus. Indeed, it’s becoming uncool not to acknowledge the need for sustainability initiatives reporting.
+++ kompletní článek


Soutěž PACKSTAR 2017 zná své finalisty
Ivan Doležal - 21. 9. 2017 - Svět tisku //
Soutěž o nejlepší obalové řešení PACKSTAR se za tři roky své existence stala již tradiční součástí obalového trhu. Jednou z jejích hlavních předností je skutečnost, že je jedinou obalovou soutěží na českém a slovenském trhu, ve které jsou přihlášené obaly hodnoceny také přímo jejich uživateli.
+++ kompletní článek


Tiskové stroje KBA B2 - prezentace v Radebeulu
Ivan Doležal - 18. 9. 2017 - Svět tisku //
Společnost KBA – Sheetfed Solutions uspořádala ve svém výrobním závodě v německém Radebeulu pro své současné i potencionální zákazníky prakticky z celého světa prezentační akci s mottem „Built for Your Needs“, tedy „Zkonstruováno pro vaše potřeby“. Cílem této prezentace bylo podrobně představit a předvést archové ofsetové stroje Rapida ve formátu B2, zejména jejich výhody a možnosti.
+++ kompletní článek


Press Vercors’ Environmentally Friendly Digital Cutting System
Laurel Brunner - 14. 9. 2017 - //
A small company located in central southeastern France is seeing environmental improvements through the use of a digital cutting system. They’re using it to do specialist cutting on demand for both digital and offset printing workflows.
+++ kompletní článek


ColorPilot - nejrychlejší způsob měření barvy
Miloš Lešikar - 9. 9. 2017 - Svět tisku //
Systémy měření barev jsou v současné době pro standardizované tiskové procesy nezbytně důležité. Čím rychleji přitom pracují, tím větší jsou časové i nákladové úspory ve vlastním tiskovém procesu. Řada ColorPilot společnosti Manroland Sheetfed představuje a nabízí nejrychlejší dostupný systém správy barev.
+++ kompletní článek


EDP AWARDS 2017 - byla udělena výroční ocenění
Ivan Doležal - 5. 9. 2017 - Svět tisku //
Každoročně uděluje dvacet vedoucích evropských odborných časopisů zaměřených na digitální produkci sdružených v European Digital Press Association (EDP) výroční ocenění nazvaná EDP Awards. Do ročníku 2016/2017 tohoto už velice prestižního hodnocení bylo přihlášeno více než 150 produktů, ze kterých 31 získalo EDP Award 2017. Předání proběhlo na EDP Award Ceremony dne 10. 5. 2017 při veletrhu FESPA Digital 2017 v areálu výstaviště v Hamburku.
+++ kompletní článek


Closing the circle
Laurel Brunner - 24. 8. 2017 - //
As we all know, process control is fundamental to every aspect of the circular economy. But publishers, printers and all other players in media supply chains can only benefit, if they can work out a solid business model and make money from it. In order to do this several structural elements must be in place. The first is widespread consumer awareness, a societal norm that encourages end users to only buy products which can be recycled or reused within a zero waste model. But this is an enormous ask.
+++ kompletní článek


Evropská předpremiéra ofsetového stroje Miyakoshi MLP-H
Ivan Doležal - 21. 8. 2017 - Svět tisku //
Demonstrační středisko společnosti Graffin v Kácově se 22. února letošního roku stalo dějištěm významné události. V evropské předpremiéře zde byl představen nový semirotační UV ofsetový stroj Miyakoshi MLP-H určený pro segment výroby etiket a samolepek v nákladech 500–30 000 metrů.
+++ kompletní článek


Nová technologie UVgel - tiskárna Océ Colorado 1640
Ivan Doležal - 14. 8. 2017 - Svět tisku //
Na prezentační akci nazvané Get to the Heart of UVgel Technology, uspořádané pro odborné publicisty z celé Evropy ve dnech 7.–8. břez na 2017 v prostorách Customer Experience Center v nizozemském Venlo, představila společnost Canon svoje nejžhavější inovace.
+++ kompletní článek


Beware False Prophets
Laurel Brunner - 1. 8. 2017 - //
When it comes to claims relating to environmental certifications, always question the source. There has been a glut of announcements recently by manufacturers claiming that their products are certified to international standards. One ink company is offering products that meet the Cradle to Cradle standard, a standard which has been invented by a group in California called the Cradle to Cradle Products Innovation Institute which sounds very impressive. This unaccredited organisation provides its own certification for products, thereby helping companies to demonstrate to customers and regulators that they are committed to sustainability. The Cradle to Cradle Products Innovation Institute’s reference document is one of its own invention and is based on continual improvement. In this respect it is much like ISO 9001, the international quality management standard but that is where the similarities end.
+++ kompletní článek


EDP Awards 2016 - Xerox RIALTO 900
Ivan Doležal - 28. 7. 2017 - Svět tisku //
Ve skupině Tiskové systémy produkčního tisku bylo v minulém ročníku prestižní soutěže EDP Awards 2015/2016 jako Nejlepší tiskárna ve formátu A4+ pracující v režimu roll-to-cutsheet vyhodnoceno zařízení Xerox RIALTO 900.
+++ kompletní článek


THIMM Packaging - nová výrobní a skladovací hala
Ivan Doležal - 16. 7. 2017 - Svět tisku //
Koncem února 2017 došlo ve výrobním areálu společnosti THIMM Packaging ve Všetatech za účasti odborné veřejnosti a médií ke slavnostnímu otevření nové obří skladovací haly s plochou přibližně 11 500 m² a výrobní haly s plochou cca 2 000 m².
+++ kompletní článek


KBA RotaJET řady L a VL - nové digitální tiskové stroje
Miloš Lešikar - 9. 7. 2017 - Svět tisku //
Stroj KBA RotaJET L, poprvé produkčně předvedený ve velké expozici společnosti KBA na veletrhu DRUPA 2016 si nedávno objednal do praktického provozu ve verzi RotaJET 130 významný finský knižní producent Bookwell Digital GmbH. Tento uživatel bude uvedenou specifikaci stroje používat při tisku neperiodických publikací (knih), které mají v posledních letech stále se snižující tiskové náklady.
+++ kompletní článek

  +++ novější články   +++ starší články


Vytisknout stránku

2017
Téma čísla:
KBA posouvá technologické hranice
Miyakoshi MLP-H
Koncept Push-to-Stop Heidelberg
EDP Awards pro Xerox RIALTO 900
Nová technologie Canon UVgel a tiskárna Océ Colorado 1640
KBA RotaJET řady L a VL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10. 9. 2017
LABELEXPO EUROPE 2017
25.-28. září 2017, Brusel
9 hal, 650 vystavovatelů

29. 8. 2017
Tiskaři v Německu
Německá odborná asociace tiskařů a médií Bundesverband Druck und Medien (bvdm) zveřejnila statistické výsledky daného oboru za loňský rok. Celkový finanční obrat se zvýšil z 20,2 mld. EUR v roce 2015 na 21,1 mld. EUR, investice sledovaných společností dosáhly výše až 666 mil. EUR.
V oboru tisku a médií v Německu je evidováno 8 316 společností, ve kterých pracovalo 139 399 zaměstnanců.

8. 3. 2017
Moderní technologie v polygrafii
Katedra polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice otevírá v roce 2017 XI. ročník licenčního studia.
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu.
Více informací ZDE.

14. 2. 2017
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Vypisuje veřejnou zakázku na dodavatele polygrafických služeb "Zajištění a dodávka tiskových, DTP a distribučních služeb pro publicitu ESI fondů".
Podrobné informace naleznete na profilu zadavatele (MMR):
nen.nipez.cz
systémové číslo: N006/17/V00000266

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.