Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...

Archiv článků

Výroba etiket - novinky ve specializované oblasti výroby
Ivan Doležal - 3. 4. 2018 - Svět tisku //
Obchodní společnost Ing. Petr Kloc a spol., s.r.o. vznikla v roce 1992, v loňském roce tedy oslavila 25. výročí svého založení. Specializuje se na dodávky technologií zejména pro oblast výroby etiket a obalů na bázi fólií a tenké kartonáže. Na českém a slovenském trhu je výhradním zástupcem několika významných výrobců strojů a zařízení, například dánské fi rmy Nilpeter A/S, italské společnosti Prati Company, anglického výrobce strojů pro horkou ražbu Newfoil Machines Ltd., německého producenta videoinspekčních zařízení Nikka nebo amerického výrobce Stanford.
+++ kompletní článek


Kodak’s Sonora Plate Green Leaf award winners leading the way
Laurel Brunner - 26. 3. 2018 - //
Every year Kodak recognises printers around the world for their sustainability progress. To qualify for the Kodak Sonora Plate Green Leaf Award printing companies must use the Kodak Sonora processless plate and manage their businesses in a way that reduces overall environmental impact. In 2017, the fourth year of the prize, there were fourteen winners from all over the world. This is a record number and suggests that the sustainability message is beginning to get through.
+++ kompletní článek


Ztraceni mezi znaky aneb Pay Attention To Civilisation
- 23. 3. 2018 - TYPO //
Mluvíte čínsky?“ – každodenní rituál na ulicích, v obchodech, ve vlacích, v klášterech, na vrcholcích posvátných taoistických hor nebo kdekoli jinde. Domorodý tazatel s komplexem velké říše jinou odpověď než kladnou ani neočekává. I když se mu jí však dostane, je ...
+++ kompletní článek


Techkon - spektrofotometry a denzitometry na SPŠG
Adam Lešikar - 20. 3. 2018 - Svět tisku //
VOŠ a SPŠ grafická v Praze zavedla před pár lety do praktické výuky přístroj Techkon SpectroDens Advanced. Jde o spektrální denzitometr s funkcemi pro kolorimetrická měření, jehož prostřednictvím jsou studenti školy seznamováni se základy kontroly kvality a s principy, podstatou a především významem měření důležitých kvalitativních parametrů tisku. Toto zařízení je nyní porovnáváno s novou generací přístrojů SpectroDens, kterou Techkon představil v roce 2017.
+++ kompletní článek


Look beyond the environmental label
Laurel Brunner - 16. 3. 2018 - //
One of the most significant labeling schemes in the graphics industry is the Greenguard certification programme for healthy indoor environments. In 2011 this certification was acquired by Underwriters Laboratories (UL), a global operation and one of the most respected certification bodies in the world. UL now oversees all aspects of Greenguard.
+++ kompletní článek


QualiTronic 2 - nová měřicí a regulační technika KBA
Ivan Doležal - 13. 3. 2018 - Svět tisku //
Společnost Koenig & Bauer neustále průběžně vyvíjí novou pokročilou měřicí a regulační techniku pro své tiskové stroje. Od počátku roku 2018 začala její divize KBA-Sheetfed začleňovat do archových ofsetových strojů Rapida jednokamerový systém pro více aplikací QualiTronic 2. V tomto novém systému je pouze jediná kamera využívána pro tři typické funkce inline řízení kvality.
+++ kompletní článek


Úprava povrchu tiskových materiálů ve flexotisku
Miloš Lešikar - 9. 3. 2018 - Svět tisku //
Také ve flexotisku, ale nejenom v této tiskové technologii (dnes často i v digitálním tisku), je jedním z hlavních faktorů, který ovlivňuje výslednou kvalitu, úprava povrchu potiskovaného materiálu a to jednak z hlediska mechanické čistoty a dále i pohledu přilnavosti různých druhů barev.
+++ kompletní článek


Banning plastic for the good of the environment
Laurel Brunner - 5. 3. 2018 - //
First China and now Europe are taking big steps to clean up the environment. Their initiatives could create opportunities in the graphics industry, or be another nail in the sector’s coffin. Opportunities are there if brand owners and packaging printers get involved and take the lead in the recycling debate. Banning materials because they are hard to recycle should be a prompt to supply chains to be more innovative in the materials they use and in their recycling. A public awareness campaign as to which plastics can be recycled and how, would be a good start.
+++ kompletní článek


Ikonofilie a grafický hédonismus
Denisa Kera - 2. 3. 2018 - TYPO //
Design prostupuje všemi aspekty naší zkušenosti se světem: od písmen a jazyka po předměty každodenního života a architekturu města. Současný grafický design proto nepřistupuje k světu jako k nepopsané tabuli, ale uvědomuje si dnešní saturaci obrazy a designem; hravě je rozvíjí, paroduje a někdy i kritizuje ...
+++ kompletní článek


Comexi ML2 - univerzálnost a vysoká produktivita
Miloš Lešikar - 27. 2. 2018 - Svět tisku //
Španělská společnost Comexi Group je významným výrobcem tiskových strojů (flexotisk, ofset, hlubotisk) a dalších technologií s poměrně významnou specializací na produkci flexibilních obalů a dokončovací zpracování. Mezi nově prezentovaná zařízení patří laminátor Comexi ML2.
+++ kompletní článek


ISO 20690 for Easier Cost of Ownership Calculations
Laurel Brunner - 24. 2. 2018 - //
Equipment buyers these days make their investment decisions based on various criteria. They consider the overall capital cost, the cost of finance, monthly service charges, consumables costs, support and space. They will also try to factor in the energy cost of a piece of kit, if that is possible.
+++ kompletní článek


Ničte mouchy aneb Alkohol snižuje morálku, zvyšuje absenci
Filip Blažek - 21. 2. 2018 - TYPO //
Zápalkové nálepky patří mezi předměty podléhající sběratelské vášni. Když jsem jako dítě zjistil, že jsem obklopen spolužáky-sběrateli, chtěl jsem mít také svou kolekci. A tak někdo z rodiny v té době odkudsi vylovil a oprášil krabici nálepek od sirek po předčasně zesnulém strýčkovi, čímž byl základ mé sbírky položen. Asi proto, že se sběratelství ...
+++ kompletní článek


Kongsberg C66 - řešení pro menší zakázky
Miloš Lešikar - 18. 2. 2018 - Svět tisku //
Společnost Esko patří nejenom k předním dodavatelům v oblasti SW aplikací a předtiskové a tiskové přípravy, ale nabízí také řezací plotry Kongsberg nebo specializované programy CAD Artios pro návrh konstrukce obalů. Současnou výrobní novinkou je řezací plotr C66.
+++ kompletní článek

  +++ novější články   +++ starší články


Vytisknout stránku

2017
Téma čísla:
KBA posouvá technologické hranice
Miyakoshi MLP-H
Koncept Push-to-Stop Heidelberg
EDP Awards pro Xerox RIALTO 900
Nová technologie Canon UVgel a tiskárna Océ Colorado 1640
KBA RotaJET řady L a VL
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

10. 9. 2017
LABELEXPO EUROPE 2017
25.-28. září 2017, Brusel
9 hal, 650 vystavovatelů

29. 8. 2017
Tiskaři v Německu
Německá odborná asociace tiskařů a médií Bundesverband Druck und Medien (bvdm) zveřejnila statistické výsledky daného oboru za loňský rok. Celkový finanční obrat se zvýšil z 20,2 mld. EUR v roce 2015 na 21,1 mld. EUR, investice sledovaných společností dosáhly výše až 666 mil. EUR.
V oboru tisku a médií v Německu je evidováno 8 316 společností, ve kterých pracovalo 139 399 zaměstnanců.

8. 3. 2017
Moderní technologie v polygrafii
Katedra polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice otevírá v roce 2017 XI. ročník licenčního studia.
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu.
Více informací ZDE.

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.