Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...

Profil společnosti

PROFIL SPOLEČNOSTI

Vydavatelství Svět tisku je moderní, mladá a dynamická vydavatelská společnost, která klade důraz na odbornost a profesionalitu. Všechna média jsou připravována zkušeným týmem interních a externích odborných redaktorů, kteří pro vydavatelství pracují již několik let. Vydáváme média v tištěné, elektronické i on-line verzi, s periodicitou od jednoho dne až po dva roky, pro čtenáře z grafických a pre-press studií, tiskáren, kniháren, dodavatelských společností, ale i marketingových oddělení. Každý rok připravujeme ucelený archív vydaných médií v podobě indexovaných PDF souborů. Naše časopisy jsou vydávány v českém, anglickém a ruském jazyce a díky tomu není spektrum našich čtenářů omezeno hranicemi České republiky. Mimo vydavatelskou činnost působí společnost jako nezávislý odborný konzultant v oblasti polygrafie, grafického designu a marketingu. V rámci těchto služeb poskytujeme řadě klientů reklamní a public relations servis, a to jak na domácím, tak i na mezinárodním poli.

 

HISTORIE FIRMY

Vydavatelství vzniklo počátkem roku 1999 jako ryze česká společnost s jediným cílem – poskytovat aktuální, odborné a kvalitní informace z polygrafických oblastí tisku a předtiskové přípravy. Prvním periodicky vydávaným titulem byl od roku 1999 odborný měsíčník Svět tisku. Tento časopis je již od počátku své existence uznáván především pro nezaujatost a odbornost publikovaných informací. Už v průběhu prvního roku existence Světa tisku začaly v jeho redakci postupně vznikat i další tištěné produkty, protože samotný Svět tisku byl pro řadu čtenářů příliš technický a rozebíral problematiku velmi detailně. Koncem roku 1999 proto vyšel první Rádce zadavatele tisku, který byl určen spíše pro pracovníky reklamních agentur. Na podzim byly pak zahájeny přípravy k vydání první Ročenky Světa tisku, jejímž cílem bylo zmapovat polygrafický trh v roce 1999. Současně uspořádal Svět tisku na podzim tohoto roku první ze série odborných seminářů, který proběhl pod názvem Tiskárny a studia v roce 2000.

Majoritním majitelem společnosti byla v prvních letech česká soukromá osoba podnikající v oblasti polygrafie. Koncem roku 2000 do vydavatelství majetkově vstoupila akciová společnost M. I. P. Group. Získala v něm kapitálovou majoritu a poskytla společnosti silné zázemí. Další strategická změna pak nastala v roce 2004, kdy firma M. I. P. Group odprodala svůj obchodní podíl dosavadnímu řediteli Martinu Jamrichovi, který ve vydavatelství pracoval téměř od jeho založení v roce 1999, a vlastní a vede je nyní.

 

PŘEHLED SLUŽEB A PRODUKTŮ

Svět tisku – odborný měsíčník, zaměřený na oblast předtiskové přípravy, tisku a dokončujícího zpracování. Aktuální informace z odborného dění u nás i ve světě, nezávislé recenze, komentáře, různá srovnání a doporučení, novinky a trendy, rady a servis, zajímavé rozhovory a průzkumy využitelné v každodenní praxi jsou náplní každého vydání. V každém vydání je vždy řádově 25 stran věnováno vybrané problematice, která je detailněji rozebírána. Svou strukturou a náplní je časopis určen jak pro odborné pracovníky v polygrafii a příbuzných oborech, tak i pro profesionální zadavatele tiskovin. Měsíčník je doplněn sumářem v angličtině, usnadňujícím orientaci i čtenářům, pro něž není čeština mateřským jazykem.

TYPO – s podtitulem typografie, grafický design, vizuální komunikace. Specifický dvouměsíčník si již za dva roky své existence vydobyl ve světě typografů a grafiků značné renomé, které bylo oceněno připojením do Icograda Design Media Network či pozicí zlatého a hlavního mediálního partnera konference ATypi, konané v roce 2004 v Praze. Časopis vychází v anglickém a českém jazyce v tištěné a elektronické podobě.

Reklamní produkce – čtvrtletník, který zajímavě a nezaujatě informuje o novinkách a dění v oblastech zadávání a zpracování reklamy s hlavním důrazem na produkci tiskovin. Čtenáře provádí po technologiích, výrobních procesech a informuje o produktech. Přináší praktický přehled, nezbytný pro práci tiskového produkčního. Informace jsou pojaty méně technicky a odborně než ve Světě tisku, jsou koncipovány spíše z praktického a užitného hlediska, ale i zkušeného produkčního mohou mnoho naučit. Součástí periodika je vkládaný adresář firem, členěný podle oborů činnosti, který poslouží pro rychlou  orientaci mezi českými dodavatelskými společnostmi – ať již má jít o služby či materiály a zařízení.

Mezinárodní vydání Světa tisku – je obdobou českého měsíčníku, vychází ale v anglickém a ruském jazyce jednou ročně, při příležitostech významných mezinárodních polygrafických výstav. Primárním cílem je přinášet informace o produktech, technologiích a službách českých společností, kterým tak pomáhá při prosazení a prezentaci na trzích střední a východní Evropy. Sekundárně jsou zde informace o zajímavých technologiích a instalacích z regionu. Jde o jedno z mála médií na světovém polygrafickém trhu, jež se věnuje uceleně oblasti střední a východní Evropy.

Tisk a předtisková příprava – exkluzivní publikace, vycházející každé dva roky, přináší a monitoruje trendy, novinky, analýzy, přehledy, ale i informace o zajímavých a významných instalacích z oblasti předtiskové přípravy, tisku, dokončujícího zpracování tiskovin a on-line komunikace. Významnou součástí publikace jsou standardizované profily společností. Publikace vychází v českém jazyce se sumáři důležitých článků v angličtině a ruštině.

EmbaxPrint Daily – oficiální denní zpravodajství veletrhu EmbaxPrint. Každý den výstavy je připravováno nové vydání; slouží jako průvodce po novinkách, trendech a zajímavých exponátech výstavy, ale informuje též o každodenních událostech a akcích v průběhu veletrhu. Časopis vychází v českém, anglickém a ruském jazyce v nákladu, který kopíruje množství návštěvníků – je jim předáván přímo se vstupenkou.Vytisknout stránku

2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. 8. 2018
Labelexpo Americas 2018
Chicago, 25.–27.9.2018
www.labelexpo-americas.com

30. 7. 2018
FachPack 2018
Evropský veletrh
obalů, procesů a technologií
Norimberk, 25.–27.9.2018
www.fachpack.de/en

1. 5. 2018
Reklama Polygraf 2018
25. ročník mezinárodního veletrhu reklamy, polygrafie, obalů a inovativních technologií
Praha, 29.–31.5.2018
reklama-fair.cz

15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.