Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...


AMOS CZ, a. s.
PR - Tisk a předtisková příprava


       

AMOS CZ, a. s., Opletalova 55, 110 00 Praha 1

  Ing. Ondřej Ryčl
  obchodní ředitel

 

 PDF s vysvětlivkami symbolů
ZDE


PROFIL SPOLEČNOSTI

Jméno AMOS CZ, a. s. není na českém polygrafickém trhu neznámým pojmem. Už v první polovině devadesátých let zastupuje AMOS CZ, a. s. na českém trhu jednoho z největších světových výrobců strojů a zařízení pro předtiskovou přípravu, společnost Scitex. Jako takový se AMOS CZ, a. s. stal jedním z hlavních dodavatelů a integrátorů systémů pro předtiskovou přípravu v České republice. Jedinou změnou, kterou bylo v průběhu deseti let spolupráce se Scitexem hodné zaznamenat, je fúze s firmou Creo – výsledkem je jednak výrazné rozšíření nabídky a jednak činnost pod novým obchodním označením Creo. CTP a pre-press systémy pod touto obchodní značkou mají své pevné místo na českém trhu, a jistě tomu tak bude i pro řadu let do budoucnosti. Dalšími světově významnými společnostmi, které jsou na českém trhu zastoupeny prostřednictvím společnosti AMOS CZ jsou Artwork Systems (ArtPro a Nexus, předtiskové systémy pro packaging) a Kodak Polychrome Graphics (filmy pro předtiskovou přípravu, konvenční a CTP tiskové desky). Paletu dodávaných produktů doplňují produkty firem Apple, Adobe, Gretag a mnoha dalších. AMOS CZ je však znám nejen jako dodavatel a integrátor, ale i jako významné servisní centrum pre-press systémů, čímž výrazně zvyšuje hodnotu dodávaného vybavení.
Zákazníci dokáží kvalitní služby ocenit; v průběhu deseti let bylo dodáno více než devadesát osvitových jednotek, srovnatelný počet „velkých“ profesionálních skenerů, tisíce instalací menších celků hardware a software pro střední a malá DTP studia. V roce 2001 zahájila firma AMOS CZ dodávky předtiskových systémů CTP, byly dokončeny instalace řady takových systémů (z těch větších jmenujme Svoboda, Graspo CZ Zlín, Tiskárna Havlíčkův Brod, z flexo instalací firma DMF aj.) a odstartovány projekty dalších CTP systémů. Celkem bylo ke dni odevzdání profilu firmy instalovánovíce než dvacet CTP systémů.
Další významnou prodejní komoditou jsou materiály pro předtiskovou přípravu, konkrétně konvenční a CTP tiskové desky. Firma si v průběhu minulých let vydobyla významné místo na tomto trhu a patří mezi největší prodejce v republice.

 

HISTORIE FIRMY

Akciová společnost AMOS CZ byla založena na jaře roku 1995, jako výsledek reorganizace skupiny firem AMOS. Již o dva roky dříve vznikly společnosti s ručením omezeným AMOS Typografické studio a AMOS Software, které jsou s firmou AMOS CZ majetkově propojeny. Nutno zdůraznit, že obě zmíněné sesterské firmy jsou ve své nice trhu velmi úspěšné a pro společnost AMOS CZ je toto spojení výhodné pro snadný přístup ke know-how těchto sesterských firem.
Účetnictví firem je po celou dobu existence auditováno, poslední známý obrat (za rok 2003) je 122,15 mil Kč. Firma zaměstnává 24 osob, další pracovníci jsou společností kontrahováni v případě potřeby.

 

KONTAKTNÍ OSOBY

AMOS CZ je firmou finančně stabilní, management společnosti zůstává od založení stále stejný, předsedou představenstva je pan Martin Kaňok, ekonomickým ředitelem a místopředsedou představenstva je pan Pavel Krčmář. Obchodním ředitelem je již po řadu let pan Ondřej Ryčl, který je i vedoucím prodejů systémů pro předtiskovou přípravu, šéfem divize prodeje materiálů je pan Petr Mejstřík, vedoucím servisního oddělení (někdy také používajícího akronym „Amtech“) je pan Alexandr Kobranov.

 

PŘEHLED SLUŽEB A PRODUKTŮ

Jak již bylo zmíněno, klíčovými pro obchodní úspěch firmy jsou výrobky a zařízení Creo. Jde o CtP zařízení Lotem a Trendsetter od formátu B2 až do formátu A0+, rodina skenerů Eversmart, IQ SMART, serverové systémy Brisque a Prinergy, nátiskové a náhledové systémy Veris a Integris, kamerové systémy Leaf.
Významným partnerem společnosti AMOS CZ je skupina Artwork Systems, která vyvíjí profesionální softwarová řešení pro předtiskovou přípravu v polygrafii, kde slouží potřebám tržního segmentu etiket, obalů, vydavatelství a komerčního barevného tisku. Součástí palety nabízených výrobků je rovněž softwarový systém Nexus.
Jako autorizovaný partner Kodak Polychrome Graphics dodáváme kompletní polygrafický sortiment spotřebních materiálů a zařízení společnosti KPG.
V rámci prodejů Creo zařízení firma nabízí tiskové desky Creo.

AMOS CZ, a. s., Opletalova 55, 110 00 Praha 1

Telefon: +420 224 227 809, +420 224 229 778, 791, Fax: +420 224 222 244
e-mail: obchod(zavináč)amoscz.cz , http: www.amoscz.cz

Kontaktní osoby, funkce: Ing. Ondřej Ryčl – obchodní ředitel, Ing. Alexandr Kobranov – servis, pre-press systémy, Petr Mejstřík – materiály pro pre-press, tiskové desky
Počet zaměstnanců: 24
Rok vzniku společnosti: 1995

INFORMACE A ÚDAJE ZDE UVEDENÉ BYLY AKTUÁLNÍ V DOBĚ VYDÁNÍ PUBLIKACE TISK A PŘEDTISKOVÁ PŘÍPRAVA 2003-2004, ZE KTERÉ JSOU ČERPÁNY (PODZIM 2004)


Reakce na článekPoslat reakci na článek

Relevantní články

× AdAm studio s. r. o. (6. 4. 2005 - PR)
× A studio group, spol. s r. o. (7. 4. 2005 - PR)
× Adast, a. s. (8. 4. 2005 - PR)
× AD Comp s. r. o. (9. 4. 2005 - PR)
× AEROTERM, a. s. (10. 4. 2005 - PR)
× AGFA s. r. o., divize Grafické systémy (11. 4. 2005 - PR)


Vytisknout stránku

2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. 8. 2018
Labelexpo Americas 2018
Chicago, 25.–27.9.2018
www.labelexpo-americas.com

30. 7. 2018
FachPack 2018
Evropský veletrh
obalů, procesů a technologií
Norimberk, 25.–27.9.2018
www.fachpack.de/en

1. 5. 2018
Reklama Polygraf 2018
25. ročník mezinárodního veletrhu reklamy, polygrafie, obalů a inovativních technologií
Praha, 29.–31.5.2018
reklama-fair.cz

15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.