Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...

45° západní délky, 73° severní šířky
Edita Hadravská - 10. 7. 2018 - TYPO
Montreal je rozmanité město na ostrově obklopeném veletokem Svatého Vavřince. Město, které jsem se naučila mít velmi ráda – a to i přes každoroční dlouhé období třeskutých mrazů a hlubokých závějí špinavého, prosoleného městského sněhu ...
+++ kompletní článek
2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
Tiskové zprávy:
11. 7. 2018 Bolstering the Rotoflex Brand in Europe
Artur Gondek, newly appointed Product and Sales Manager for Rotoflex Europe shares his vision for the product line and experience in the industry.
9. 7. 2018 Shortage of key raw materials impacts costs
hubergroup announces price increase for energy curing product lines
6. 7. 2018 Sophisticated substrates lead the charge in label sector growth
Sophisticated label substrates have experienced exponential growth due to demand for high-end applications according FINAT’s latest findings.
4. 7. 2018 Xeikon to showcase production possibilities of the Xeikon 9800 at IGAS 2018
Benchmark quality and versatility for graphic arts in the spotlight
3. 7. 2018 Firstan streamlines production processes with Esko-to-EFI integration
New solution addresses key market pressures by reducing errors and increasing efficiency for a Packaging Connected workflow
3. 7. 2018 Xeikon 8500 supports Colorisprint’s flexible production
Belgium digital print specialist’s 20 years in operation aided by Xeikon technology
1. 7. 2018 Ricoh introduces a breakthrough in inkjet quality on offset-coated papers: the Ricoh Pro™ VC70000 and additional inks
Ricoh unveils its newest innovations that deliver never-before-seen inkjet quality on offset-coated paper through its latest high speed inkjet system and new inks
30. 6. 2018 Contiweb Demonstrates Production Efficiencies with Hybrid Web Offset System at Labelexpo Americas 2018
Visitors to the Contiweb booth (6464) will discover how the company’s flagship solution allows print businesses to maintain a competitive edge and a healthy margin when producing smaller jobs.
  +++ více tiskových zpráv

Kongsberg C66 - řešení pro menší zakázky
Miloš Lešikar - 7. 7. 2018 - Svět tisku
Společnost Esko patří nejenom k předním dodavatelům v oblasti SW aplikací a předtiskové a tiskové přípravy, ale nabízí také řezací plotry Kongsberg nebo specializované programy CAD Artios pro návrh konstrukce obalů. Současnou výrobní novinkou je řezací plotr C66.
+++ kompletní článekThe Sustainability Conversation
Laurel Brunner - 4. 7. 2018
At the recent DSCOOP in Vienna, a chatfest for users of HP Indigo technologies, HP and partner conversations were many. Participants were keen and even passionate. to share, confident that they were in the right environment for doing so. It’s not as if people forgot that they were amongst potential competitors, but there was a fantastic atmosphere of sharing and learning. It was really quite uplifting, but it was also clear that to few players in the graphics industry have the confidence to talk about sustainability with a straight face. It’s almost as if the environment is not a cool topic for serious business people.
+++ kompletní článek


LADISLAV SUTNAR A TYPOGRAFIE
1. 7. 2018 - TYPO
Mojí ctižádostí je, uspořádáním stránky, grafickou zkratkou, diagramem nebo obrazem vyjádřit myšlénku tak přesně a jasně, že účel slova je souřadný, ne-li minimální nebo zbytečný. Je v tom vzácná síla, povede-li se to.
+++ kompletní článek


The intelligent Paper Brand - Mondi představuje značku IQ
Miloš Lešikar - 28. 6. 2018 - Svět tisku
Společnost Mondi, mezinárodní výrobce papíru a obalů, dává profesionálním tiskovým papírům IQ zbrusu nový vzhled. Koncept značky IQ je postaven na tématu „Inteligence“ a významu, co to je být inteligentní značkou, splňující všechny tiskové potřeby pro ofsetový i digitální tisk. IQ kombinuje univerzálnost s 99,99% bezproblémovou průchodností.
+++ kompletní článek


Printing plate price rises
Laurel Brunner - 25. 6. 2018
Agfa and Kodak have recently announced that printing plate prices are to rise by about 10%. It’s just a matter of time before Fujifilm follows suit, even though the company put prices up by some 8% for US customers last December. The reason is that as the global economy grows, demand for aluminium vastly outstrips supply. The cost of raw materials for plate makers has consequently risen over 40% since 2010. Since December 2017 aluminium has risen in price from $2233, to $2305 per tonne on the 1st June. And the protectionist tariffs of ten percent imposed by the US government on its supposed allies and elsewhere can only make matters worse.
+++ kompletní článekČLOVĚK MUSÍ UMĚT HLAVNĚ KOUKAT, V TOM TO JE…
22. 6. 2018 - TYPO
Po světoznámých a již osvědčených klasicích typografie začínáme rubriku profilů z opačného konce: Tomáš Brousil je mladý, zatím neznámý a neproslulý student ateliéru Písma a typografie na pražské VŠUP. Původně vyučený letecký mechanik, dodnes milující vůni oleje, ostré hrany hlavic šroubů, obdivující řemeslnou zručnost předků ...
+++ kompletní článek


Aplikace ProductionApp - správa skladu barev
Miloš Lešikar - 19. 6. 2018 - Svět tisku
Po úspěšné aplikaci Rapida LiveApp přichází společnost Koenig & Bauer s novou aplikací ProductionApp, která nabízí uživatelům operativní správu skladu barev a možnost sledování šarží pomocí chytrého telefonu.
+++ kompletní článek


Expanding print’s reach
Laurel Brunner - 16. 6. 2018
Looking at technology and raw materials processing is only part of the graphics industry’s sustainability picture. It’s easy to forget that if people don’t read, we lose whole markets for books, magazines and newspapers both in print and online.
+++ kompletní článek


Vzpomínka na doby kdy se ještě psalo písmeny
Bohuslav Vaněk-Úvalský - 13. 6. 2018 - TYPO
Na psaní jsem byl prase, prase. Řekla mi to hned ve druhé třídě soudružka učitelka : „Na psaní jsi Vaňku prase. Prase!“ Co to ale také bylo za disciplínu! Velké dé plné kliček, áčko mělo nafouklé panděro, zetko zase samo sobě vázalo smyčku kdesi pod linkou, enko vypadalo jako vlnka, od emka se to poznat nedalo, a to nemluvím o velkém há. Nebyl jsem na to zvědavý. O písmu jsem měl ...
+++ kompletní článek

Vybrané polygrafické profese a prodlužování délky aktivního pracovního života
Ivan Doležal - 10. 6. 2018 - Svět tisku
Jedním z bodů projednávaných na letošní Valné hromadě Svazu polygrafických podnikatelů byla informace o stavu projektu s názvem Společným postupem sociálních partnerů k přípravě odvětví na změny důchodového systému. Tento projekt se zabývá problematikou, která je pro majitele i zaměstnance tiskáren natolik zajímavá, že jsme se rozhodli o ní alespoň stručně informovat.
+++ kompletní článek


Making textile printing more sustainable
Laurel Brunner - 6. 6. 2018
The history of textile printing is a history of innovation, from transferring colours to substrates with carved woodblocks to digitally printed fabrics. In between such bespoke options are a slew of industrial processes that produce all manner of textiles from linens and curtains through to couture garments and t-shirts. The reversion to technologies that allow us to have custom clothes and interiors is creating all sorts of opportunities for new businesses, mostly driven by e-commerce.
+++ kompletní článek


PŘÍBĚH MAPY LONDÝNSKÉHO METRA
Pavel Zelenka - 2. 6. 2018 - TYPO
První tunel londýnského metra byl uveden do provozu v roce 1863. Podobně jako je živelná urbanistická struktu­ra Londýna, byl i londýnský dopravní systém a jeho rozvoj neorganizovaný. Až do počátku 20. století byla veřejná doprava v Londýně v područí několika nezá­vislých soukromých firem a její rozvoj ...
+++ kompletní článek

  +++ starší články
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

10. 9. 2017
LABELEXPO EUROPE 2017
25.-28. září 2017, Brusel
9 hal, 650 vystavovatelů

29. 8. 2017
Tiskaři v Německu
Německá odborná asociace tiskařů a médií Bundesverband Druck und Medien (bvdm) zveřejnila statistické výsledky daného oboru za loňský rok. Celkový finanční obrat se zvýšil z 20,2 mld. EUR v roce 2015 na 21,1 mld. EUR, investice sledovaných společností dosáhly výše až 666 mil. EUR.
V oboru tisku a médií v Německu je evidováno 8 316 společností, ve kterých pracovalo 139 399 zaměstnanců.

8. 3. 2017
Moderní technologie v polygrafii
Katedra polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice otevírá v roce 2017 XI. ročník licenčního studia.
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu.
Více informací ZDE.

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.