Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...

A license to print
Laurel Brunner - 14. 7. 2018
As the graphics industry’s technological infrastructure comes together, brand owners are driving project designers and printing companies more assertively. But brand owners themselves are under pressure: retailers increasingly sell own brand goods, local producers serve slow food markets and upstart entrepreneurs in all sectors chase market share previously controlled by entrenched brands. Brands must also contend with the changing expectations of consumers. A central concern is the perception that brands have a responsibility for environmental impacts.
+++ kompletní článek
2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
Tiskové zprávy:
3. 8. 2018 Asahi Photoproducts to Exhibit at Labelexpo Americas
A focus on quick, consistent and highest quality creation of plates with Asahi AWP™ flexographic plates
2. 8. 2018 Smurfit Kappa joins Two Sides sustainability group
Two Sides, a global organisation that promotes the attractiveness and sustainability of paper, welcomes Smurfit Kappa, one of the world’s leading packaging companies, as a new member.
30. 7. 2018 Mondi upravuje portfolio kancelářských papírů s ohledem na potřeby zákazníků
Společnost Mondi upravuje portfolio kancelářských papírů s ohledem na potřeby zákazníků a jejich jasně strukturovanou prémiovou a univerzální nabídku produktů.
27. 7. 2018 Esko demonstrates at Labelexpo Americas 2018 a wide range of solutions and product integrations that result in ‘Packaging Connected’
Esko tools offer faster, error-free label production, with exceptional quality through unique, functional integrated tools
24. 7. 2018 Barevná LED tiskárna OKI C332 nově s Wi-Fi
OKI rozšířila A4 barevnou tiskárnu C332 o Wi-Fi rozhraní.
22. 7. 2018 NEC přichází s novou generací 27” desktop displejů pro produktivní a pohodlnější práci
NEC přichází s novou generací 27” desktop displejů pro produktivní a pohodlnější práci
20. 7. 2018 UNITED CAPS Extends ‘Close to You’ Strategy with New Factory in the United Kingdom
Dinnington, Rotherham, location to manufacture beverage, dairy closures.
19. 7. 2018 ESKO ACQUIRES BLUE SOFTWARE
Augments its position as an end-to-end tech innovator in packaging
  +++ více tiskových zpráv

45° západní délky, 73° severní šířky
Edita Hadravská - 10. 7. 2018 - TYPO
Montreal je rozmanité město na ostrově obklopeném veletokem Svatého Vavřince. Město, které jsem se naučila mít velmi ráda – a to i přes každoroční dlouhé období třeskutých mrazů a hlubokých závějí špinavého, prosoleného městského sněhu ...
+++ kompletní článekKongsberg C66 - řešení pro menší zakázky
Miloš Lešikar - 7. 7. 2018 - Svět tisku
Společnost Esko patří nejenom k předním dodavatelům v oblasti SW aplikací a předtiskové a tiskové přípravy, ale nabízí také řezací plotry Kongsberg nebo specializované programy CAD Artios pro návrh konstrukce obalů. Současnou výrobní novinkou je řezací plotr C66.
+++ kompletní článek


The Sustainability Conversation
Laurel Brunner - 4. 7. 2018
At the recent DSCOOP in Vienna, a chatfest for users of HP Indigo technologies, HP and partner conversations were many. Participants were keen and even passionate. to share, confident that they were in the right environment for doing so. It’s not as if people forgot that they were amongst potential competitors, but there was a fantastic atmosphere of sharing and learning. It was really quite uplifting, but it was also clear that to few players in the graphics industry have the confidence to talk about sustainability with a straight face. It’s almost as if the environment is not a cool topic for serious business people.
+++ kompletní článek


LADISLAV SUTNAR A TYPOGRAFIE
1. 7. 2018 - TYPO
Mojí ctižádostí je, uspořádáním stránky, grafickou zkratkou, diagramem nebo obrazem vyjádřit myšlénku tak přesně a jasně, že účel slova je souřadný, ne-li minimální nebo zbytečný. Je v tom vzácná síla, povede-li se to.
+++ kompletní článek


The intelligent Paper Brand - Mondi představuje značku IQ
Miloš Lešikar - 28. 6. 2018 - Svět tisku
Společnost Mondi, mezinárodní výrobce papíru a obalů, dává profesionálním tiskovým papírům IQ zbrusu nový vzhled. Koncept značky IQ je postaven na tématu „Inteligence“ a významu, co to je být inteligentní značkou, splňující všechny tiskové potřeby pro ofsetový i digitální tisk. IQ kombinuje univerzálnost s 99,99% bezproblémovou průchodností.
+++ kompletní článekPrinting plate price rises
Laurel Brunner - 25. 6. 2018
Agfa and Kodak have recently announced that printing plate prices are to rise by about 10%. It’s just a matter of time before Fujifilm follows suit, even though the company put prices up by some 8% for US customers last December. The reason is that as the global economy grows, demand for aluminium vastly outstrips supply. The cost of raw materials for plate makers has consequently risen over 40% since 2010. Since December 2017 aluminium has risen in price from $2233, to $2305 per tonne on the 1st June. And the protectionist tariffs of ten percent imposed by the US government on its supposed allies and elsewhere can only make matters worse.
+++ kompletní článek


ČLOVĚK MUSÍ UMĚT HLAVNĚ KOUKAT, V TOM TO JE…
22. 6. 2018 - TYPO
Po světoznámých a již osvědčených klasicích typografie začínáme rubriku profilů z opačného konce: Tomáš Brousil je mladý, zatím neznámý a neproslulý student ateliéru Písma a typografie na pražské VŠUP. Původně vyučený letecký mechanik, dodnes milující vůni oleje, ostré hrany hlavic šroubů, obdivující řemeslnou zručnost předků ...
+++ kompletní článek


Aplikace ProductionApp - správa skladu barev
Miloš Lešikar - 19. 6. 2018 - Svět tisku
Po úspěšné aplikaci Rapida LiveApp přichází společnost Koenig & Bauer s novou aplikací ProductionApp, která nabízí uživatelům operativní správu skladu barev a možnost sledování šarží pomocí chytrého telefonu.
+++ kompletní článek


Expanding print’s reach
Laurel Brunner - 16. 6. 2018
Looking at technology and raw materials processing is only part of the graphics industry’s sustainability picture. It’s easy to forget that if people don’t read, we lose whole markets for books, magazines and newspapers both in print and online.
+++ kompletní článek


Vzpomínka na doby kdy se ještě psalo písmeny
Bohuslav Vaněk-Úvalský - 13. 6. 2018 - TYPO
Na psaní jsem byl prase, prase. Řekla mi to hned ve druhé třídě soudružka učitelka : „Na psaní jsi Vaňku prase. Prase!“ Co to ale také bylo za disciplínu! Velké dé plné kliček, áčko mělo nafouklé panděro, zetko zase samo sobě vázalo smyčku kdesi pod linkou, enko vypadalo jako vlnka, od emka se to poznat nedalo, a to nemluvím o velkém há. Nebyl jsem na to zvědavý. O písmu jsem měl ...
+++ kompletní článek

Vybrané polygrafické profese a prodlužování délky aktivního pracovního života
Ivan Doležal - 10. 6. 2018 - Svět tisku
Jedním z bodů projednávaných na letošní Valné hromadě Svazu polygrafických podnikatelů byla informace o stavu projektu s názvem Společným postupem sociálních partnerů k přípravě odvětví na změny důchodového systému. Tento projekt se zabývá problematikou, která je pro majitele i zaměstnance tiskáren natolik zajímavá, že jsme se rozhodli o ní alespoň stručně informovat.
+++ kompletní článek


Making textile printing more sustainable
Laurel Brunner - 6. 6. 2018
The history of textile printing is a history of innovation, from transferring colours to substrates with carved woodblocks to digitally printed fabrics. In between such bespoke options are a slew of industrial processes that produce all manner of textiles from linens and curtains through to couture garments and t-shirts. The reversion to technologies that allow us to have custom clothes and interiors is creating all sorts of opportunities for new businesses, mostly driven by e-commerce.
+++ kompletní článek

  +++ starší články
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
3. 8. 2018
Labelexpo Americas 2018
Chicago, 25.–27.9.2018
www.labelexpo-americas.com

30. 7. 2018
FachPack 2018
Evropský veletrh
obalů, procesů a technologií
Norimberk, 25.–27.9.2018
www.fachpack.de/en

1. 5. 2018
Reklama Polygraf 2018
25. ročník mezinárodního veletrhu reklamy, polygrafie, obalů a inovativních technologií
Praha, 29.–31.5.2018
reklama-fair.cz

15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.