Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...

FSC, PEFC and ISO 38200
Laurel Brunner - 24. 5. 2018
The foresight of both the Forest Stewardship Council (FSC) and the Programme for the Endorsement of Forest Certification (PEFC) is to be commended. Both organisations provide Chain of Custody (CoC) certifications for wood and wood-based products (furniture, paper and so on). The two have long been striving to make it easier for everyone to trust that products such as paper and building materials, are responsibly sourced. Their considerable efforts have also raised awareness of the need for proactive forest management. We also appreciate the urgent need to stop the loss of forests in developing markets. And we are especially keen on rain forest and habitat protection in places such as Indonesia, where the most egregious examples of arboreal vandalism occur.
+++ kompletní článek
2017
Téma čísla:
KBA posouvá technologické hranice
Miyakoshi MLP-H
Koncept Push-to-Stop Heidelberg
EDP Awards pro Xerox RIALTO 900
Nová technologie Canon UVgel a tiskárna Océ Colorado 1640
KBA RotaJET řady L a VL
Tiskové zprávy:
25. 5. 2018 Unikátní projekt společnosti Canon pokračuje
„Kopírka hledá kancelář“ je název unikátního projektu společnosti Canon, v jehož rámci se zájemci z neziskového sektoru mohou hlásit o desítky funkčních digitálních tiskáren značky Canon.
24. 5. 2018 Co ukáže OKI na veletrhu Reklama Polygraf 2018?
Velkoformátové ekosolventní tiskárny OKI ColorPainter, kalibrované LED grafické tiskárny až do formátu SRA3+ a řešení pro malonákladový digitální potisk obálek představí na veletrhu Reklama Polygraf 2018 v Praze společnost OKI.
19. 5. 2018 X-Rite and Pantone Demonstrate Color Innovation at Surfex and PLAST
X-Rite showcases its latest solutions – including new PantoneLIVE and Ci7500 benchtop spectrophotometer – for better communication, formulation and color control across an integrated digital manufacturing workflow.
17. 5. 2018 Grafoprojekt expands production horizon with Europe’s first Ricoh Pro™ T7210
Croatian general commercial print service provider Grafoprojekt is embracing new production opportunities after investing in Europe’s first Ricoh Pro T7210 UV flatbed solution, supplied by Ricoh partner Eurocop.
16. 5. 2018 Highcon Euclid IIIC for corrugated board causing a stir at FESPA EDP award and agreement with first customer in Germany
Yavne appearing for the first time at FESPA in Berlin this week in Hall 5.2, Booth D-21, Highcon Systems is looking forward to introducing the capabilities of the new Highcon® Euclid IIIC digital cutting and creasing machine to visitors.
16. 5. 2018 Mimaki enhances digital textile printing capabilities with Tiger 1800B MkII
Newly improved sublimation model to make its world debut at FESPA 2018
16. 5. 2018 Seacourt Goes Beyond Zero Waste to Landfill, with Net Positive Environmental Impact
Toray Graphics in the Czech Republic today reported that Seacourt, an award-winning, environmentally conscious commercial printer located in the UK, has taken environmental sustainability to a brand new level across its entire operation.
15. 5. 2018 Together for Growth at FESPA Berlin
Sappi presents a wide range of solutions following the Cham Paper Group acquisition
  +++ více tiskových zpráv

Západní čára je čára odnikud nikam...
18. 5. 2018 - TYPO
Začněme banálně: co to vlastně kaligrafie je? Má nějaké širší nebo užší vymezení, je to prostě umění krásně psát, nebo něco víc?
Řecké slovo kaligrafie, tedy KALOS a GRAPHEIN, skutečně odpovídá tomu „psát krásně“. Problém je však ve slově krásný, protože to má pro různé lidi v různých kulturách a dobách různé významy. A stejně tak různá je i sama podstata písma: písmo východní (mluvme pro jednoduchost pouze o písmu čínském) se zakládá na ...
+++ kompletní článekBarbieri Spektro LFP qb - nová platforma spektrofotometru
Miloš Lešikar - 14. 5. 2018 - Svět tisku
Model spektrofotometru Spectro LFP qb společnosti Barbieri electronic kombinuje neuvěřitelnou univerzálnost a přesnost s řadou nových funkcí a podporuje režim měření M1, který je nyní pro mnohé zákazníky nezbytný.
+++ kompletní článek


Monitoring sustainability
Laurel Brunner - 11. 5. 2018
It should be a normal expectation that companies would choose to police their own sustainability performance. And yet we still cannot manage to do it on any sort of realistic scale. This is dangerous for the graphics industry, because the alternative is regulation by external entitites. We already see this in restrictions on chemical usage and the disposal of waste.
+++ kompletní článek

Grafologie písma ve veřejném prostoru
7. 5. 2018 - TYPO
Připomeňte si ty dávné doby, kdy jste ještě dostávali rukou psané dopisy a ještě dříve, než jste je začali číst, k vám promluvilo pisatelovo písmo. Písmo ješitné (ten podpis!), písmo svědčící o jedinečném propojení inteligence s intuicí, písmo typicky architektské nebo typicky učitelkovské (od slova „učitelka“)…
+++ kompletní článek


Výroba řemeslných knižních vazeb
Ivan Doležal - 4. 5. 2018 - Svět tisku
Knihařství odedávna patřilo mezi umělecká řemesla. V průběhu 19. století nastoupila v této oblasti v souvislosti s průmyslovou revolucí mechanizace výroby, stejně jako v celé řadě dalších oborů, a knižní vazby začaly být vyráběny hromadně ve velkých sériích za pomoci různých specializovaných strojů a zařízení.
+++ kompletní článekInks Matter
Laurel Brunner - 29. 4. 2018
The packaging industry is ripe for disruption, especially when it comes to inks. The sector’s in the sights of digital press manufacturers, print service providers and print buyers. And consumers want to feel better about using packaging that cannot easily be recycled. They don’t want to be responsible for generating waste, but if they do so, they want to believe that it won’t hurt the environment. Ink science is moving forwards to help balance and resolve the industry’s various concerns, but it isn’t moving particularly fast.
+++ kompletní článek

Boumův mýtus aneb měli nechat Hermana na pokoji
Hrant Papazian - 25. 4. 2018 - TYPO
Čím více se zpřesňuje empirické zkoumání procesu čtení, tím méně typografů výzkumu důvěřuje. Ačkoli je jejich nedůvěra částečně způsobena kolegy, kteří zbloudili od řemesla k umění (a to se analytickým radám vyhýbá), je z velké části oprávněná.[1] Důvodem je, že empirické výzkumy osvětlují jen relativně bezvýznamnou část procesu čtení, stále více se ...
+++ kompletní článek


Cutting insurance costs through certification
Laurel Brunner - 19. 4. 2018
Insurance companies are starting to pay more attention to certifications in the graphics industry. If you can prove that you run your business well, for instance with a certification to ISO 9001 or 14001 management standards, they reckon you are a lower risk outfit. This can mean that your business qualifies for reduced premiums. It’s an interesting added dimension to the certification conversation and one that hasn’t been particularly well explored. Assisting insurance companies to assess risk, is an important role for consultants. It’s also important for certification bodies who can tout an additional benefit in their certifications marketing.
+++ kompletní článek

Neville Brody: co teď?
Pavel Zelenka - 15. 4. 2018 - TYPO
Pochybuji, ze by se v oblasti grafického designu našel člověk, který by neznal jeho jméno nebo pár jeho prací. S Nevillem Brodym jsem hovořil na druhé mezinárodní typografické konferenci na makedonské univerzitě v řecké Soluni. Brody se stal modlou, ale není to znát. Mluví pomalu uklidňujícím hlasem, soustředí se na každé slovo. Nechtěl jsem mrhat jeho časem a pokládat mu tytéž otázky, na které musí jistě odpovídat při každém interwiew. Neptal jsem se tedy ani na začátek osmdesátých let, ani na časopis FACE, obaly hudebních nosičů nebo další notoricky známé věci...
+++ kompletní článek


Digitální řešení pro řez a rilování
Martin Jamrich - 12. 4. 2018 - Svět tisku
Tradiční výsek má řadu výhod, ale vzhledem k snižujícím se nákladům v řadě případů již není tím nejlepším řešením, neboť cena přípravy výsekových nástrojů může tvořit neakceptovatelnou část nákladů.
+++ kompletní článek


Sustainability auditing
Laurel Brunner - 9. 4. 2018
Doing something to improve the environmental sustainability of your business should be easy, but it can often seem scary. We have found that business owners in the graphics industry generally start with the obvious quick fixes, such as simplifying onsite recycling or switching to LED lighting before often losing heart. The benefit of easy steps, is that they don’t have to require much time or cost to put into place. However if you are considering more ambitious ideas, such as investing in low energy kit, the process gets a little more complicated and usually involves money.
+++ kompletní článek


Diakritická znaménka v jazycích střední a východní Evropy
Filip Blažek - 6. 4. 2018 - TYPO
Diakritická znaménka (akcenty) obohacují základních 26 písmen latinské abecedy již od středověku. Upřesňují zvukovou podobu slov a napomáhají rozlišení jejich významu, všechny evropské jazyky mají totiž větší množství fonémů než dostupných písmen abecedy. Historicky starším, ale stále používaným rozšířením latinky je využití digrafů čili dvou po sobě jdoucích písmen, která se ...
+++ kompletní článek

  +++ starší články
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

10. 9. 2017
LABELEXPO EUROPE 2017
25.-28. září 2017, Brusel
9 hal, 650 vystavovatelů

29. 8. 2017
Tiskaři v Německu
Německá odborná asociace tiskařů a médií Bundesverband Druck und Medien (bvdm) zveřejnila statistické výsledky daného oboru za loňský rok. Celkový finanční obrat se zvýšil z 20,2 mld. EUR v roce 2015 na 21,1 mld. EUR, investice sledovaných společností dosáhly výše až 666 mil. EUR.
V oboru tisku a médií v Německu je evidováno 8 316 společností, ve kterých pracovalo 139 399 zaměstnanců.

8. 3. 2017
Moderní technologie v polygrafii
Katedra polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice otevírá v roce 2017 XI. ročník licenčního studia.
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu.
Více informací ZDE.

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.