Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...

Expanding print’s reach
Laurel Brunner - 16. 6. 2018
Looking at technology and raw materials processing is only part of the graphics industry’s sustainability picture. It’s easy to forget that if people don’t read, we lose whole markets for books, magazines and newspapers both in print and online.
+++ kompletní článek
2018
Téma čísla:
Vybrané polygrafické profese
FESPA 2018
Aplikace správy barev ProductionApp
Speedmaster XL 75 Anicolor 2
Barbieri Spektro LFP qb
Reklama Polygraf 2018
Tiskové zprávy:
14. 6. 2018 JM Heaford presents precision mounting alternatives at the Gallus Innovation Days
FTS and ELS models demonstrate speed and accuracy for plate mounting operations
12. 6. 2018 Jet Press 720S investment helps Austrian printer meet growing demand for short-run and personalised print work
Estermann GmbH is winning new short-run work and is now able to meet its customers’ growing demands for print personalisation thanks to its investment in Fujifilm’s Jet Press 720S.
10. 6. 2018 EXPANDED EUROPEAN SIGN EXPO 2018 DELIVERS 26% LARGER VISITOR AUDIENCE
Signage professionals from 97 countries highlight business importance of access to world-class innovation and community of expertise
8. 6. 2018 Esko further simplifies Flexo Platemaking
The industry’s only automated flexo prepress and platemaking solution now provides much easier and faster access to plates with the highest quality and consistency
7. 6. 2018 Mark Andy Exhibits Hybrid Printing in Prague
Mark Andy traveled to Prague to attend Reklama Polygraf, a three day trade show in the Czech Republic.
6. 6. 2018 SHARP JAKO PRVNÍ ÚVÁDÍ NA TRH PROFESIONÁLNÍ 8K DISPLEJ
Model LV-70X500E nabízí vynikající kvalitu a přesnost obrazu díky širokému gamutu a 10bitovému rozšířenému barevnému rozsahu.
5. 6. 2018 OKI vylepšila barevnou multifunkci OKI MC363
Zařízení formátu A4 kombinuje úspornou LED technologii, oboustranný tisk i skenování, kopírování a faxování.
4. 6. 2018 New Fujifilm food safe ink gives the Jet Press 720S primary food packaging capability
Jet Press 720S folding carton solution is first B2 digital printing solution approved for primary food packaging
  +++ více tiskových zpráv

Vzpomínka na doby kdy se ještě psalo písmeny
Bohuslav Vaněk-Úvalský - 13. 6. 2018 - TYPO
Na psaní jsem byl prase, prase. Řekla mi to hned ve druhé třídě soudružka učitelka : „Na psaní jsi Vaňku prase. Prase!“ Co to ale také bylo za disciplínu! Velké dé plné kliček, áčko mělo nafouklé panděro, zetko zase samo sobě vázalo smyčku kdesi pod linkou, enko vypadalo jako vlnka, od emka se to poznat nedalo, a to nemluvím o velkém há. Nebyl jsem na to zvědavý. O písmu jsem měl ...
+++ kompletní článek


Vybrané polygrafické profese a prodlužování délky aktivního pracovního života
Ivan Doležal - 10. 6. 2018 - Svět tisku
Jedním z bodů projednávaných na letošní Valné hromadě Svazu polygrafických podnikatelů byla informace o stavu projektu s názvem Společným postupem sociálních partnerů k přípravě odvětví na změny důchodového systému. Tento projekt se zabývá problematikou, která je pro majitele i zaměstnance tiskáren natolik zajímavá, že jsme se rozhodli o ní alespoň stručně informovat.
+++ kompletní článek


Making textile printing more sustainable
Laurel Brunner - 6. 6. 2018
The history of textile printing is a history of innovation, from transferring colours to substrates with carved woodblocks to digitally printed fabrics. In between such bespoke options are a slew of industrial processes that produce all manner of textiles from linens and curtains through to couture garments and t-shirts. The reversion to technologies that allow us to have custom clothes and interiors is creating all sorts of opportunities for new businesses, mostly driven by e-commerce.
+++ kompletní článek


PŘÍBĚH MAPY LONDÝNSKÉHO METRA
Pavel Zelenka - 2. 6. 2018 - TYPO
První tunel londýnského metra byl uveden do provozu v roce 1863. Podobně jako je živelná urbanistická struktu­ra Londýna, byl i londýnský dopravní systém a jeho rozvoj neorganizovaný. Až do počátku 20. století byla veřejná doprava v Londýně v područí několika nezá­vislých soukromých firem a její rozvoj ...
+++ kompletní článek


Speedmaster XL 75 - výhodná výroba menších zakázek
Miloš Lešikar - 28. 5. 2018 - Svět tisku
Speedmaster XL 75 Anicolor 2 umožňuje rychlou, flexibilní a hospodárnou výrobu menších nákladů v oblasti komerčního, obalového a etiketového tisku a je dalším vývojovým stupněm osvědčené technologie Anicolor.
+++ kompletní článekFSC, PEFC and ISO 38200
Laurel Brunner - 24. 5. 2018
The foresight of both the Forest Stewardship Council (FSC) and the Programme for the Endorsement of Forest Certification (PEFC) is to be commended. Both organisations provide Chain of Custody (CoC) certifications for wood and wood-based products (furniture, paper and so on). The two have long been striving to make it easier for everyone to trust that products such as paper and building materials, are responsibly sourced. Their considerable efforts have also raised awareness of the need for proactive forest management. We also appreciate the urgent need to stop the loss of forests in developing markets. And we are especially keen on rain forest and habitat protection in places such as Indonesia, where the most egregious examples of arboreal vandalism occur.
+++ kompletní článek


Západní čára je čára odnikud nikam...
18. 5. 2018 - TYPO
Začněme banálně: co to vlastně kaligrafie je? Má nějaké širší nebo užší vymezení, je to prostě umění krásně psát, nebo něco víc?
Řecké slovo kaligrafie, tedy KALOS a GRAPHEIN, skutečně odpovídá tomu „psát krásně“. Problém je však ve slově krásný, protože to má pro různé lidi v různých kulturách a dobách různé významy. A stejně tak různá je i sama podstata písma: písmo východní (mluvme pro jednoduchost pouze o písmu čínském) se zakládá na ...
+++ kompletní článek


Barbieri Spektro LFP qb - nová platforma spektrofotometru
Miloš Lešikar - 14. 5. 2018 - Svět tisku
Model spektrofotometru Spectro LFP qb společnosti Barbieri electronic kombinuje neuvěřitelnou univerzálnost a přesnost s řadou nových funkcí a podporuje režim měření M1, který je nyní pro mnohé zákazníky nezbytný.
+++ kompletní článek


Monitoring sustainability
Laurel Brunner - 11. 5. 2018
It should be a normal expectation that companies would choose to police their own sustainability performance. And yet we still cannot manage to do it on any sort of realistic scale. This is dangerous for the graphics industry, because the alternative is regulation by external entitites. We already see this in restrictions on chemical usage and the disposal of waste.
+++ kompletní článek

Grafologie písma ve veřejném prostoru
7. 5. 2018 - TYPO
Připomeňte si ty dávné doby, kdy jste ještě dostávali rukou psané dopisy a ještě dříve, než jste je začali číst, k vám promluvilo pisatelovo písmo. Písmo ješitné (ten podpis!), písmo svědčící o jedinečném propojení inteligence s intuicí, písmo typicky architektské nebo typicky učitelkovské (od slova „učitelka“)…
+++ kompletní článek


Výroba řemeslných knižních vazeb
Ivan Doležal - 4. 5. 2018 - Svět tisku
Knihařství odedávna patřilo mezi umělecká řemesla. V průběhu 19. století nastoupila v této oblasti v souvislosti s průmyslovou revolucí mechanizace výroby, stejně jako v celé řadě dalších oborů, a knižní vazby začaly být vyráběny hromadně ve velkých sériích za pomoci různých specializovaných strojů a zařízení.
+++ kompletní článek


Inks Matter
Laurel Brunner - 29. 4. 2018
The packaging industry is ripe for disruption, especially when it comes to inks. The sector’s in the sights of digital press manufacturers, print service providers and print buyers. And consumers want to feel better about using packaging that cannot easily be recycled. They don’t want to be responsible for generating waste, but if they do so, they want to believe that it won’t hurt the environment. Ink science is moving forwards to help balance and resolve the industry’s various concerns, but it isn’t moving particularly fast.
+++ kompletní článek

  +++ starší články
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

10. 9. 2017
LABELEXPO EUROPE 2017
25.-28. září 2017, Brusel
9 hal, 650 vystavovatelů

29. 8. 2017
Tiskaři v Německu
Německá odborná asociace tiskařů a médií Bundesverband Druck und Medien (bvdm) zveřejnila statistické výsledky daného oboru za loňský rok. Celkový finanční obrat se zvýšil z 20,2 mld. EUR v roce 2015 na 21,1 mld. EUR, investice sledovaných společností dosáhly výše až 666 mil. EUR.
V oboru tisku a médií v Německu je evidováno 8 316 společností, ve kterých pracovalo 139 399 zaměstnanců.

8. 3. 2017
Moderní technologie v polygrafii
Katedra polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice otevírá v roce 2017 XI. ročník licenčního studia.
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu.
Více informací ZDE.

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.