Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...

Soutěž PACKSTAR 2017 zná své finalisty
Ivan Doležal - 21. 9. 2017 - Svět tisku
Soutěž o nejlepší obalové řešení PACKSTAR se za tři roky své existence stala již tradiční součástí obalového trhu. Jednou z jejích hlavních předností je skutečnost, že je jedinou obalovou soutěží na českém a slovenském trhu, ve které jsou přihlášené obaly hodnoceny také přímo jejich uživateli.
+++ kompletní článek
2017
Téma čísla:
KBA posouvá technologické hranice
Miyakoshi MLP-H
Koncept Push-to-Stop Heidelberg
EDP Awards pro Xerox RIALTO 900
Nová technologie Canon UVgel a tiskárna Océ Colorado 1640
KBA RotaJET řady L a VL
Tiskové zprávy:
20. 9. 2017 Printing labels for durable and industrial environment? What you need to know
Not one label is the same - different applications require different digital technology.
19. 9. 2017 XAAR’S UNIQUE HIGH LAYDOWN TECHNOLOGY BRINGS EXTRA VALUE TO LABELS
Xaar is delighted to announce its unique new High Laydown Technology, now available for printing a range of textured effects on labels, folding cartons and products.
18. 9. 2017 Den Signmakingu Bratislava
Již 11. ročník prezentační a vzdělávací akce o zásadních trendech a potenciálu reklamy, Den Signmakingu, se uskuteční 10. října od 10 do 17 hodin v bratislavské Refinery Gallery.
14. 9. 2017 Výročí založení společnosti G+P Technik s.r.o.
V letošním roce uplynulo již 15 let od založení společnosti G+P Technik. Tato firma vznikla v roce 2002 jako obchodní dodavatelská společnost zastupující na trhu výrobce strojů, zařízení a materiálů pro polygrafický průmysl...
1. 9. 2017 IFRA in Berlin: Muller Martini demonstrates the efficient processing of inserts
At the IFRA World Publishing Expo in Berlin, everything will be about the topic of “efficient processing of inserts” at the Muller Martini booth F.05 in hall 21a from October 10 to 12.
30. 8. 2017 Konica Minolta vstoupila na trh cloudových služeb
Konica Minolta rozšířila svou nabídku IT služeb v oblasti poskytování infrastruktury, cloudových nástrojů a zálohování dat.
29. 8. 2017 Mimaki brings photorealistic colour to 3D printing with unique 3DUJ-553 UV LED printing solution
Enables full-colour modelling with more than 10 million accurate colours
25. 8. 2017 X-Rite and Rutherford Graphic Products to Showcase Closed Loop Color Control at PRINT17
Commercial and Packaging printers will learn how end-to-end color automation can help extend the life and value of older presses to meet customers’ demanding requirements for color consistency while staying cost-competitive.
  +++ více tiskových zpráv

Tiskové stroje KBA B2 - prezentace v Radebeulu
Ivan Doležal - 18. 9. 2017 - Svět tisku
Společnost KBA – Sheetfed Solutions uspořádala ve svém výrobním závodě v německém Radebeulu pro své současné i potencionální zákazníky prakticky z celého světa prezentační akci s mottem „Built for Your Needs“, tedy „Zkonstruováno pro vaše potřeby“. Cílem této prezentace bylo podrobně představit a předvést archové ofsetové stroje Rapida ve formátu B2, zejména jejich výhody a možnosti.
+++ kompletní článekPress Vercors’ Environmentally Friendly Digital Cutting System
Laurel Brunner - 14. 9. 2017
A small company located in central southeastern France is seeing environmental improvements through the use of a digital cutting system. They’re using it to do specialist cutting on demand for both digital and offset printing workflows.
+++ kompletní článek


ColorPilot - nejrychlejší způsob měření barvy
Miloš Lešikar - 9. 9. 2017 - Svět tisku
Systémy měření barev jsou v současné době pro standardizované tiskové procesy nezbytně důležité. Čím rychleji přitom pracují, tím větší jsou časové i nákladové úspory ve vlastním tiskovém procesu. Řada ColorPilot společnosti Manroland Sheetfed představuje a nabízí nejrychlejší dostupný systém správy barev.
+++ kompletní článek


EDP AWARDS 2017 - byla udělena výroční ocenění
Ivan Doležal - 5. 9. 2017 - Svět tisku
Každoročně uděluje dvacet vedoucích evropských odborných časopisů zaměřených na digitální produkci sdružených v European Digital Press Association (EDP) výroční ocenění nazvaná EDP Awards. Do ročníku 2016/2017 tohoto už velice prestižního hodnocení bylo přihlášeno více než 150 produktů, ze kterých 31 získalo EDP Award 2017. Předání proběhlo na EDP Award Ceremony dne 10. 5. 2017 při veletrhu FESPA Digital 2017 v areálu výstaviště v Hamburku.
+++ kompletní článek


Closing the circle
Laurel Brunner - 24. 8. 2017
As we all know, process control is fundamental to every aspect of the circular economy. But publishers, printers and all other players in media supply chains can only benefit, if they can work out a solid business model and make money from it. In order to do this several structural elements must be in place. The first is widespread consumer awareness, a societal norm that encourages end users to only buy products which can be recycled or reused within a zero waste model. But this is an enormous ask.
+++ kompletní článekEvropská předpremiéra ofsetového stroje Miyakoshi MLP-H
Ivan Doležal - 21. 8. 2017 - Svět tisku
Demonstrační středisko společnosti Graffin v Kácově se 22. února letošního roku stalo dějištěm významné události. V evropské předpremiéře zde byl představen nový semirotační UV ofsetový stroj Miyakoshi MLP-H určený pro segment výroby etiket a samolepek v nákladech 500–30 000 metrů.
+++ kompletní článek


Nová technologie UVgel - tiskárna Océ Colorado 1640
Ivan Doležal - 14. 8. 2017 - Svět tisku
Na prezentační akci nazvané Get to the Heart of UVgel Technology, uspořádané pro odborné publicisty z celé Evropy ve dnech 7.–8. břez na 2017 v prostorách Customer Experience Center v nizozemském Venlo, představila společnost Canon svoje nejžhavější inovace.
+++ kompletní článek


Beware False Prophets
Laurel Brunner - 1. 8. 2017
When it comes to claims relating to environmental certifications, always question the source. There has been a glut of announcements recently by manufacturers claiming that their products are certified to international standards. One ink company is offering products that meet the Cradle to Cradle standard, a standard which has been invented by a group in California called the Cradle to Cradle Products Innovation Institute which sounds very impressive. This unaccredited organisation provides its own certification for products, thereby helping companies to demonstrate to customers and regulators that they are committed to sustainability. The Cradle to Cradle Products Innovation Institute’s reference document is one of its own invention and is based on continual improvement. In this respect it is much like ISO 9001, the international quality management standard but that is where the similarities end.
+++ kompletní článek


EDP Awards 2016 - Xerox RIALTO 900
Ivan Doležal - 28. 7. 2017 - Svět tisku
Ve skupině Tiskové systémy produkčního tisku bylo v minulém ročníku prestižní soutěže EDP Awards 2015/2016 jako Nejlepší tiskárna ve formátu A4+ pracující v režimu roll-to-cutsheet vyhodnoceno zařízení Xerox RIALTO 900.
+++ kompletní článek


THIMM Packaging - nová výrobní a skladovací hala
Ivan Doležal - 16. 7. 2017 - Svět tisku
Koncem února 2017 došlo ve výrobním areálu společnosti THIMM Packaging ve Všetatech za účasti odborné veřejnosti a médií ke slavnostnímu otevření nové obří skladovací haly s plochou přibližně 11 500 m² a výrobní haly s plochou cca 2 000 m².
+++ kompletní článek


KBA RotaJET řady L a VL - nové digitální tiskové stroje
Miloš Lešikar - 9. 7. 2017 - Svět tisku
Stroj KBA RotaJET L, poprvé produkčně předvedený ve velké expozici společnosti KBA na veletrhu DRUPA 2016 si nedávno objednal do praktického provozu ve verzi RotaJET 130 významný finský knižní producent Bookwell Digital GmbH. Tento uživatel bude uvedenou specifikaci stroje používat při tisku neperiodických publikací (knih), které mají v posledních letech stále se snižující tiskové náklady.
+++ kompletní článek


Green Marks and Ecolabels
Laurel Brunner - 2. 7. 2017
There are plenty of organisations offering to sell you an ecolabel of some description. But many of these are self-certified labels that actually have little meaning. Their adjudicators are happy to take your money, but do little to make any real difference to the environmental impact of products and services. It’s only cosmetic and it’s the worst kind of greenwash, because the monies paid are rarely invested into developing the tools to improve environmental impacts. Apart from FSC and PEFC chain of custody certifications for wood based products, there are no sector specific labels for graphics products and services. However the major ecolabels for the most part specify requirements for print.
+++ kompletní článek

  +++ starší články
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
10. 9. 2017
LABELEXPO EUROPE 2017
25.-28. září 2017, Brusel
9 hal, 650 vystavovatelů

29. 8. 2017
Tiskaři v Německu
Německá odborná asociace tiskařů a médií Bundesverband Druck und Medien (bvdm) zveřejnila statistické výsledky daného oboru za loňský rok. Celkový finanční obrat se zvýšil z 20,2 mld. EUR v roce 2015 na 21,1 mld. EUR, investice sledovaných společností dosáhly výše až 666 mil. EUR.
V oboru tisku a médií v Německu je evidováno 8 316 společností, ve kterých pracovalo 139 399 zaměstnanců.

8. 3. 2017
Moderní technologie v polygrafii
Katedra polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice otevírá v roce 2017 XI. ročník licenčního studia.
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu.
Více informací ZDE.

14. 2. 2017
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Vypisuje veřejnou zakázku na dodavatele polygrafických služeb "Zajištění a dodávka tiskových, DTP a distribučních služeb pro publicitu ESI fondů".
Podrobné informace naleznete na profilu zadavatele (MMR):
nen.nipez.cz
systémové číslo: N006/17/V00000266

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.