Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...

Barbieri Spektro LFP qb - nová platforma spektrofotometru
Miloš Lešikar - 14. 5. 2018 - Svět tisku
Model spektrofotometru Spectro LFP qb společnosti Barbieri electronic kombinuje neuvěřitelnou univerzálnost a přesnost s řadou nových funkcí a podporuje režim měření M1, který je nyní pro mnohé zákazníky nezbytný.
+++ kompletní článek
2017
Téma čísla:
KBA posouvá technologické hranice
Miyakoshi MLP-H
Koncept Push-to-Stop Heidelberg
EDP Awards pro Xerox RIALTO 900
Nová technologie Canon UVgel a tiskárna Océ Colorado 1640
KBA RotaJET řady L a VL
Tiskové zprávy:
17. 5. 2018 Grafoprojekt expands production horizon with Europe’s first Ricoh Pro™ T7210
Croatian general commercial print service provider Grafoprojekt is embracing new production opportunities after investing in Europe’s first Ricoh Pro T7210 UV flatbed solution, supplied by Ricoh partner Eurocop.
16. 5. 2018 Highcon Euclid IIIC for corrugated board causing a stir at FESPA EDP award and agreement with first customer in Germany
Yavne appearing for the first time at FESPA in Berlin this week in Hall 5.2, Booth D-21, Highcon Systems is looking forward to introducing the capabilities of the new Highcon® Euclid IIIC digital cutting and creasing machine to visitors.
16. 5. 2018 Mimaki enhances digital textile printing capabilities with Tiger 1800B MkII
Newly improved sublimation model to make its world debut at FESPA 2018
16. 5. 2018 Seacourt Goes Beyond Zero Waste to Landfill, with Net Positive Environmental Impact
Toray Graphics in the Czech Republic today reported that Seacourt, an award-winning, environmentally conscious commercial printer located in the UK, has taken environmental sustainability to a brand new level across its entire operation.
15. 5. 2018 Together for Growth at FESPA Berlin
Sappi presents a wide range of solutions following the Cham Paper Group acquisition
14. 5. 2018 Mimaki Europe forms a strategic partnership with 3M
Mimaki and 3M, global industry leaders, offer comprehensive warranty for the performance of finished graphics
10. 5. 2018 Robustní štětinové rohože proti blátu a nečistotám
Tak zůstane špína venku
9. 5. 2018 Summa showcasing the perfect cut at Fespa 2018
At Fespa 2018 (May 15-18 Berlin) Summa will be revealing its latest innovations on their cutting finishing systems at booth B21 in hall 4.2.
  +++ více tiskových zpráv

Monitoring sustainability
Laurel Brunner - 11. 5. 2018
It should be a normal expectation that companies would choose to police their own sustainability performance. And yet we still cannot manage to do it on any sort of realistic scale. This is dangerous for the graphics industry, because the alternative is regulation by external entitites. We already see this in restrictions on chemical usage and the disposal of waste.
+++ kompletní článek


Grafologie písma ve veřejném prostoru
7. 5. 2018 - TYPO
Připomeňte si ty dávné doby, kdy jste ještě dostávali rukou psané dopisy a ještě dříve, než jste je začali číst, k vám promluvilo pisatelovo písmo. Písmo ješitné (ten podpis!), písmo svědčící o jedinečném propojení inteligence s intuicí, písmo typicky architektské nebo typicky učitelkovské (od slova „učitelka“)…
+++ kompletní článek


Výroba řemeslných knižních vazeb
Ivan Doležal - 4. 5. 2018 - Svět tisku
Knihařství odedávna patřilo mezi umělecká řemesla. V průběhu 19. století nastoupila v této oblasti v souvislosti s průmyslovou revolucí mechanizace výroby, stejně jako v celé řadě dalších oborů, a knižní vazby začaly být vyráběny hromadně ve velkých sériích za pomoci různých specializovaných strojů a zařízení.
+++ kompletní článek


Inks Matter
Laurel Brunner - 29. 4. 2018
The packaging industry is ripe for disruption, especially when it comes to inks. The sector’s in the sights of digital press manufacturers, print service providers and print buyers. And consumers want to feel better about using packaging that cannot easily be recycled. They don’t want to be responsible for generating waste, but if they do so, they want to believe that it won’t hurt the environment. Ink science is moving forwards to help balance and resolve the industry’s various concerns, but it isn’t moving particularly fast.
+++ kompletní článek

Boumův mýtus aneb měli nechat Hermana na pokoji
Hrant Papazian - 25. 4. 2018 - TYPO
Čím více se zpřesňuje empirické zkoumání procesu čtení, tím méně typografů výzkumu důvěřuje. Ačkoli je jejich nedůvěra částečně způsobena kolegy, kteří zbloudili od řemesla k umění (a to se analytickým radám vyhýbá), je z velké části oprávněná.[1] Důvodem je, že empirické výzkumy osvětlují jen relativně bezvýznamnou část procesu čtení, stále více se ...
+++ kompletní článekCutting insurance costs through certification
Laurel Brunner - 19. 4. 2018
Insurance companies are starting to pay more attention to certifications in the graphics industry. If you can prove that you run your business well, for instance with a certification to ISO 9001 or 14001 management standards, they reckon you are a lower risk outfit. This can mean that your business qualifies for reduced premiums. It’s an interesting added dimension to the certification conversation and one that hasn’t been particularly well explored. Assisting insurance companies to assess risk, is an important role for consultants. It’s also important for certification bodies who can tout an additional benefit in their certifications marketing.
+++ kompletní článek

Neville Brody: co teď?
Pavel Zelenka - 15. 4. 2018 - TYPO
Pochybuji, ze by se v oblasti grafického designu našel člověk, který by neznal jeho jméno nebo pár jeho prací. S Nevillem Brodym jsem hovořil na druhé mezinárodní typografické konferenci na makedonské univerzitě v řecké Soluni. Brody se stal modlou, ale není to znát. Mluví pomalu uklidňujícím hlasem, soustředí se na každé slovo. Nechtěl jsem mrhat jeho časem a pokládat mu tytéž otázky, na které musí jistě odpovídat při každém interwiew. Neptal jsem se tedy ani na začátek osmdesátých let, ani na časopis FACE, obaly hudebních nosičů nebo další notoricky známé věci...
+++ kompletní článek


Digitální řešení pro řez a rilování
Martin Jamrich - 12. 4. 2018 - Svět tisku
Tradiční výsek má řadu výhod, ale vzhledem k snižujícím se nákladům v řadě případů již není tím nejlepším řešením, neboť cena přípravy výsekových nástrojů může tvořit neakceptovatelnou část nákladů.
+++ kompletní článek


Sustainability auditing
Laurel Brunner - 9. 4. 2018
Doing something to improve the environmental sustainability of your business should be easy, but it can often seem scary. We have found that business owners in the graphics industry generally start with the obvious quick fixes, such as simplifying onsite recycling or switching to LED lighting before often losing heart. The benefit of easy steps, is that they don’t have to require much time or cost to put into place. However if you are considering more ambitious ideas, such as investing in low energy kit, the process gets a little more complicated and usually involves money.
+++ kompletní článek


Diakritická znaménka v jazycích střední a východní Evropy
Filip Blažek - 6. 4. 2018 - TYPO
Diakritická znaménka (akcenty) obohacují základních 26 písmen latinské abecedy již od středověku. Upřesňují zvukovou podobu slov a napomáhají rozlišení jejich významu, všechny evropské jazyky mají totiž větší množství fonémů než dostupných písmen abecedy. Historicky starším, ale stále používaným rozšířením latinky je využití digrafů čili dvou po sobě jdoucích písmen, která se ...
+++ kompletní článek


Výroba etiket - novinky ve specializované oblasti výroby
Ivan Doležal - 3. 4. 2018 - Svět tisku
Obchodní společnost Ing. Petr Kloc a spol., s.r.o. vznikla v roce 1992, v loňském roce tedy oslavila 25. výročí svého založení. Specializuje se na dodávky technologií zejména pro oblast výroby etiket a obalů na bázi fólií a tenké kartonáže. Na českém a slovenském trhu je výhradním zástupcem několika významných výrobců strojů a zařízení, například dánské fi rmy Nilpeter A/S, italské společnosti Prati Company, anglického výrobce strojů pro horkou ražbu Newfoil Machines Ltd., německého producenta videoinspekčních zařízení Nikka nebo amerického výrobce Stanford.
+++ kompletní článek


Kodak’s Sonora Plate Green Leaf award winners leading the way
Laurel Brunner - 26. 3. 2018
Every year Kodak recognises printers around the world for their sustainability progress. To qualify for the Kodak Sonora Plate Green Leaf Award printing companies must use the Kodak Sonora processless plate and manage their businesses in a way that reduces overall environmental impact. In 2017, the fourth year of the prize, there were fourteen winners from all over the world. This is a record number and suggests that the sustainability message is beginning to get through.
+++ kompletní článek

  +++ starší články
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

10. 9. 2017
LABELEXPO EUROPE 2017
25.-28. září 2017, Brusel
9 hal, 650 vystavovatelů

29. 8. 2017
Tiskaři v Německu
Německá odborná asociace tiskařů a médií Bundesverband Druck und Medien (bvdm) zveřejnila statistické výsledky daného oboru za loňský rok. Celkový finanční obrat se zvýšil z 20,2 mld. EUR v roce 2015 na 21,1 mld. EUR, investice sledovaných společností dosáhly výše až 666 mil. EUR.
V oboru tisku a médií v Německu je evidováno 8 316 společností, ve kterých pracovalo 139 399 zaměstnanců.

8. 3. 2017
Moderní technologie v polygrafii
Katedra polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice otevírá v roce 2017 XI. ročník licenčního studia.
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu.
Více informací ZDE.

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.