Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...

Cutting insurance costs through certification
Laurel Brunner - 19. 4. 2018
Insurance companies are starting to pay more attention to certifications in the graphics industry. If you can prove that you run your business well, for instance with a certification to ISO 9001 or 14001 management standards, they reckon you are a lower risk outfit. This can mean that your business qualifies for reduced premiums. It’s an interesting added dimension to the certification conversation and one that hasn’t been particularly well explored. Assisting insurance companies to assess risk, is an important role for consultants. It’s also important for certification bodies who can tout an additional benefit in their certifications marketing.
+++ kompletní článek
2017
Téma čísla:
KBA posouvá technologické hranice
Miyakoshi MLP-H
Koncept Push-to-Stop Heidelberg
EDP Awards pro Xerox RIALTO 900
Nová technologie Canon UVgel a tiskárna Océ Colorado 1640
KBA RotaJET řady L a VL
Tiskové zprávy:
19. 4. 2018 Konica Minolta uvede na trh sedm nových modelů A4
Vylepšený výkon a moderní rozhraní pro snadnou obsluhu, dále pak spolehlivost, kvalita a hospodárnost. To jsou hlavní přednosti nového portfolia černobílých modelů formátu A4.
18. 4. 2018 Mimaki Introduces New Development in Internet of Things (IoT)
Mimaki today announces a new development in the Internet of Things (IoT) with its Digital Printing Connection, which aims to help users incorporate Mimaki printers to production lines for unattended on-demand production and mass customisation through communication with robots, conveyor belts, inspection devices, sensors and other peripheral equipment.
16. 4. 2018 Arets Graphics Finds Value for Czech Market in Waterless Offset Printing
Toray Graphics in the Czech Republic, a leading manufacturer of waterless offset plate technology, today reported that Arets Graphics a Czech-based supplier of high-quality, proven consumables for the printing industry, is distributing Toray IMPRIMA waterless offset plates in the Czech Republic and Slovakia.
13. 4. 2018 Ready to Make Money on Short Runs?
Mark Andy is excited to announce the 2018 kick-off of our Digital One Roadshow Series. The first stop for the year is in Dallas, Texas, USA.
11. 4. 2018 Jenne Smit joins CRON Europe as Vice President of Flexo Business Unit, EMEAR
CRON Europe further expands team to support growth in European CtP market share
10. 4. 2018 Snow, Sports and Spectacular Brand Awareness with Massivit 3D Printed Applications
The worlds of large format 3D printing and winter sports merged during this year’s annual Ski Deal Week*.
9. 4. 2018 EUROPEAN SIGN EXPO TO BE LARGEST EVENT TO DATE
Europe’s leading annual exhibition dedicated to non-printed signage - which takes place from 15 to 18 May 2018 alongside FESPA Global Print Expo 2018 at Messe Berlin, is sold out, following record exhibitor demand to participate.
6. 4. 2018 Spanish wide format printer’s triple Fujifilm Acuity investment boosts quality and productivity while slashing lead times
La Digital Impser assesses the benefits a year on from installing an Acuity F, an Acuity LED 3200R and an Acuity LED 1600 II
  +++ více tiskových zpráv
Neville Brody: co teď?
Pavel Zelenka - 15. 4. 2018 - TYPO
Pochybuji, ze by se v oblasti grafického designu našel člověk, který by neznal jeho jméno nebo pár jeho prací. S Nevillem Brodym jsem hovořil na druhé mezinárodní typografické konferenci na makedonské univerzitě v řecké Soluni. Brody se stal modlou, ale není to znát. Mluví pomalu uklidňujícím hlasem, soustředí se na každé slovo. Nechtěl jsem mrhat jeho časem a pokládat mu tytéž otázky, na které musí jistě odpovídat při každém interwiew. Neptal jsem se tedy ani na začátek osmdesátých let, ani na časopis FACE, obaly hudebních nosičů nebo další notoricky známé věci...
+++ kompletní článekDigitální řešení pro řez a rilování
Martin Jamrich - 12. 4. 2018 - Svět tisku
Tradiční výsek má řadu výhod, ale vzhledem k snižujícím se nákladům v řadě případů již není tím nejlepším řešením, neboť cena přípravy výsekových nástrojů může tvořit neakceptovatelnou část nákladů.
+++ kompletní článek


Sustainability auditing
Laurel Brunner - 9. 4. 2018
Doing something to improve the environmental sustainability of your business should be easy, but it can often seem scary. We have found that business owners in the graphics industry generally start with the obvious quick fixes, such as simplifying onsite recycling or switching to LED lighting before often losing heart. The benefit of easy steps, is that they don’t have to require much time or cost to put into place. However if you are considering more ambitious ideas, such as investing in low energy kit, the process gets a little more complicated and usually involves money.
+++ kompletní článek


Diakritická znaménka v jazycích střední a východní Evropy
Filip Blažek - 6. 4. 2018 - TYPO
Diakritická znaménka (akcenty) obohacují základních 26 písmen latinské abecedy již od středověku. Upřesňují zvukovou podobu slov a napomáhají rozlišení jejich významu, všechny evropské jazyky mají totiž větší množství fonémů než dostupných písmen abecedy. Historicky starším, ale stále používaným rozšířením latinky je využití digrafů čili dvou po sobě jdoucích písmen, která se ...
+++ kompletní článek


Výroba etiket - novinky ve specializované oblasti výroby
Ivan Doležal - 3. 4. 2018 - Svět tisku
Obchodní společnost Ing. Petr Kloc a spol., s.r.o. vznikla v roce 1992, v loňském roce tedy oslavila 25. výročí svého založení. Specializuje se na dodávky technologií zejména pro oblast výroby etiket a obalů na bázi fólií a tenké kartonáže. Na českém a slovenském trhu je výhradním zástupcem několika významných výrobců strojů a zařízení, například dánské fi rmy Nilpeter A/S, italské společnosti Prati Company, anglického výrobce strojů pro horkou ražbu Newfoil Machines Ltd., německého producenta videoinspekčních zařízení Nikka nebo amerického výrobce Stanford.
+++ kompletní článekKodak’s Sonora Plate Green Leaf award winners leading the way
Laurel Brunner - 26. 3. 2018
Every year Kodak recognises printers around the world for their sustainability progress. To qualify for the Kodak Sonora Plate Green Leaf Award printing companies must use the Kodak Sonora processless plate and manage their businesses in a way that reduces overall environmental impact. In 2017, the fourth year of the prize, there were fourteen winners from all over the world. This is a record number and suggests that the sustainability message is beginning to get through.
+++ kompletní článek


Ztraceni mezi znaky aneb Pay Attention To Civilisation
23. 3. 2018 - TYPO
Mluvíte čínsky?“ – každodenní rituál na ulicích, v obchodech, ve vlacích, v klášterech, na vrcholcích posvátných taoistických hor nebo kdekoli jinde. Domorodý tazatel s komplexem velké říše jinou odpověď než kladnou ani neočekává. I když se mu jí však dostane, je ...
+++ kompletní článek


Techkon - spektrofotometry a denzitometry na SPŠG
Adam Lešikar - 20. 3. 2018 - Svět tisku
VOŠ a SPŠ grafická v Praze zavedla před pár lety do praktické výuky přístroj Techkon SpectroDens Advanced. Jde o spektrální denzitometr s funkcemi pro kolorimetrická měření, jehož prostřednictvím jsou studenti školy seznamováni se základy kontroly kvality a s principy, podstatou a především významem měření důležitých kvalitativních parametrů tisku. Toto zařízení je nyní porovnáváno s novou generací přístrojů SpectroDens, kterou Techkon představil v roce 2017.
+++ kompletní článek


Look beyond the environmental label
Laurel Brunner - 16. 3. 2018
One of the most significant labeling schemes in the graphics industry is the Greenguard certification programme for healthy indoor environments. In 2011 this certification was acquired by Underwriters Laboratories (UL), a global operation and one of the most respected certification bodies in the world. UL now oversees all aspects of Greenguard.
+++ kompletní článek


QualiTronic 2 - nová měřicí a regulační technika KBA
Ivan Doležal - 13. 3. 2018 - Svět tisku
Společnost Koenig & Bauer neustále průběžně vyvíjí novou pokročilou měřicí a regulační techniku pro své tiskové stroje. Od počátku roku 2018 začala její divize KBA-Sheetfed začleňovat do archových ofsetových strojů Rapida jednokamerový systém pro více aplikací QualiTronic 2. V tomto novém systému je pouze jediná kamera využívána pro tři typické funkce inline řízení kvality.
+++ kompletní článek


Úprava povrchu tiskových materiálů ve flexotisku
Miloš Lešikar - 9. 3. 2018 - Svět tisku
Také ve flexotisku, ale nejenom v této tiskové technologii (dnes často i v digitálním tisku), je jedním z hlavních faktorů, který ovlivňuje výslednou kvalitu, úprava povrchu potiskovaného materiálu a to jednak z hlediska mechanické čistoty a dále i pohledu přilnavosti různých druhů barev.
+++ kompletní článek


Banning plastic for the good of the environment
Laurel Brunner - 5. 3. 2018
First China and now Europe are taking big steps to clean up the environment. Their initiatives could create opportunities in the graphics industry, or be another nail in the sector’s coffin. Opportunities are there if brand owners and packaging printers get involved and take the lead in the recycling debate. Banning materials because they are hard to recycle should be a prompt to supply chains to be more innovative in the materials they use and in their recycling. A public awareness campaign as to which plastics can be recycled and how, would be a good start.
+++ kompletní článek

  +++ starší články
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
15. 2. 2018
EmbaxPrint
27.2. - 2.3. 2018
Mezinárodní veletrh obalů a tisku

10. 9. 2017
LABELEXPO EUROPE 2017
25.-28. září 2017, Brusel
9 hal, 650 vystavovatelů

29. 8. 2017
Tiskaři v Německu
Německá odborná asociace tiskařů a médií Bundesverband Druck und Medien (bvdm) zveřejnila statistické výsledky daného oboru za loňský rok. Celkový finanční obrat se zvýšil z 20,2 mld. EUR v roce 2015 na 21,1 mld. EUR, investice sledovaných společností dosáhly výše až 666 mil. EUR.
V oboru tisku a médií v Německu je evidováno 8 316 společností, ve kterých pracovalo 139 399 zaměstnanců.

8. 3. 2017
Moderní technologie v polygrafii
Katedra polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice otevírá v roce 2017 XI. ročník licenčního studia.
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu.
Více informací ZDE.

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.