Svět tisku | Typo | Papír a celulóza | Další produkty | Tržiště | Adresáře a profily | Společnost | Zeptejte se...

EFI Fiery XF 6.3 - produkční a nátiskový server
Ivan Doležal - 2. 3. 2017 - Svět tisku
Vyšší kvalita tisku, zvýšená celková produktivita výroby, pohodlnější ovládání a podpora všech nejnovějších tiskových standardů, to jsou vlastnosti, kterými upgrade produkčního a nátiskového serveru EFI Fiery XF 6.3 potěší všechny uživatele tohoto tiskového řešení, nejen provozovatele tiskáren a tiskových strojů EFI.
+++ kompletní článek
2016
Téma čísla:
EFI Fiery XF 6.3
Heidelberg Speedmaster XL 106
Obalový veletrh Fach Pack 2016
Fórum polygrafů II
Digital Day Heidelberg + Ricoh
Myiakoshi MLP-C a MLP-H

Tiskové zprávy:
25. 5. 2017 API INVESTS TO ENHANCE HOLOGRAPHIC FOIL & FILM CAPABILITY
Brand enhancement specialist API has increased its holographic foil and film manufacturing capabilities after completing a recent £0.5 million investment at its Livingston facility in Scotland.
22. 5. 2017 XAAR 1003 AMx LAUNCHED AT DISPLAY WEEK 2017
Xaar is delighted to announce the launch of its new printhead, the Xaar 1003 AMx for precise and controlled small drop (6-42 pL) functional fluid deposition.
17. 5. 2017 České firmy ochrání před sankcemi EU Konica Minolta
Podnikatelé v České republice budou muset od příštího roku zpracovávat osobní údaje podle nového nařízení EU.
15. 5. 2017 Společnost NEC představila novou řadu profesionálních signage řešení
Nejnovější generace digitálních displejů řady E je dostupná ve velikostech od 32” do 65”, tak aby vyhovovala všem výzvám signage řešení
9. 3. 2017 TRESU introduces Flexo Kit metallic ink unit for high-speed digital folding carton printing lines
TRESU Group introduces a compact flexo printing unit for rapid application of high-gloss metallic finishes on to digitally printed folding cartons.
8. 3. 2017 Licenční studium Moderní technologie v polygrafii
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu, zabývají se obchodem s polygrafickými výrobky nebo jsou dodavateli materiálů pro polygrafický průmysl.
8. 3. 2017 OKI rozšiřuje nabídku A4 barevných multifunkcí o model MC563dn
Novou A4 barevnou multifunkční tiskárnu MC563dn zařadila do svého portfolia společnost OKI, specialista na profesionální kancelářský tisk.
7. 3. 2017 NEC uvádí na trh 34-palcový prohnutý desktop displej, zaručující maximální ergonomické výhody
Nový 34-palcový desktop displej poskytuje ideální pracovní prostor pro dynamické prostředí s dvojitým nebo trojitým zobrazením v jediném přístroji
  +++ více tiskových zpráv

Next generation labeling
Laurel Brunner - 24. 2. 2017
Conventional label printers and sellers of label printing equipment and consumables face yet another existential threat. A new printing technology is being used in various European countries to replace stickers on fruits and vegetables. The technology is a sort of direct to object technique, however this is not a new application of inkjet printing. Laser marking fans are calling it “natural branding” and it works by using a laser to mark foods. Although it has mainly been used for fruits with a robust skin, such as melons, laser marking can work even on soft fruits, like tomatoes. It’s a nonimpact technique that doesn’t affect the food or how long it lasts.
+++ kompletní článekEloxprint - revoluční tisková technologie značení
Ivan Doležal - 14. 2. 2017 - Svět tisku
U průmyslové zóny Borská Pole na okraji Plzně sídlí v nově vybudovaném areálu firma se zajímavým názvem Workpress Aviation s.r.o. Založil ji před pár lety Bohumil Doubek, absolvent pražské Střední průmyslové školy grafické v Hellichově ulici.
+++ kompletní článek


Miyakoshi MLP-C a MLP-H - semirotační kotoučové ofsetové stroje
Ivan Doležal - 20. 1. 2017 - Svět tisku
Japonská společnost Miyakoshi, zabývající se výrobou tiskových strojů, byla založena v roce 1946, takže se může pochlubit již sedmdesátiletou historií. Jedná se o čistě soukromou rodinnou firmu již ve třetí generaci majitelů. Původně byla zaměřena na výrobu rotačních ofsetových strojů na tisk formulářů, kterých bylo ve světě instalováno více než 3 000.
+++ kompletní článek


Giant Strides for Smaller Footprints
Laurel Brunner - 7. 1. 2017
A major argument for using print instead of e-media, is that print has a one off carbon footprint: you don’t need energy to use it or store its content. In 2015 the online monster that is Google used 5.6 terawatt hours of energy to power its data servers alone. As more people start living online lives, the internet’s power usage is growing exponentially.
+++ kompletní článek


Print for Good for Print’s Future
Laurel Brunner - 15. 12. 2016
Improving the green credentials of the graphics business can take many forms. Most motivations for doing so are economic rather than philanthropic, however the future of the printing and publishing industries depends on both social and economic improvements. Digital press and print consumables manufacturers such as Agfa, Fujifilm and Kodak have done much to improve print’s environmental economics, cutting their technologies’ power usage requirements for instance. These three have massively improved plate processing and associated chemistries and materials recyclability. They have reduced the use of VOCs, and improved production efficiency with clever software and artificial intelligence. But when it comes to social programmes, Kodak is leading the way.
+++ kompletní článekProblematika odborného oborového školství
Ivan Doležal - 10. 12. 2016 - Svět tisku
Na letošní akci Fórum polygrafů II uspořádané počátkem října 2016 Společností tisku při ČS VTS byly za účasti ředitelů odborných škol projednávány otázky přímé konfrontace se současnými problémy polygrafických, obalářských a papírenských firem a odborných oborových škol a jejich vztah k polygrafické praxi.
+++ kompletní článek


ISO 16759 for Textiles
Laurel Brunner - 5. 12. 2016
When ISO 16759 for calculating the carbon footprint of print media products was under development, we mostly had in mind paper based prints. It is interesting to see this standard being deployed for other types of print media, which is what a Taiwanese supplier of textiles has done.
+++ kompletní článek


Skládačková lepenka phoenolux
TZ - 11. 11. 2016 - Papír a celulóza
Významný německý a evropský papírenský výrobce Papierfabrik Scheufelen GmbH + Co. KG uvádí na evropský trh nový typ prémiové skládačkové lepenky. Firma je známá především jako dodavatel kvalitních standardních i vývojově nových typů natíraných lepenek, které dodává do 40 zemí světa. Vysoce kvalitní lepenky na bezdřevé bázi mají přitom i FSC/PEFC certifikáty a vedle polygrafického zpracování a ve výrobě běžných skládaček se tyto materiály často uplatňují jako součást kašírovaných lepenek v produkci přepravních a vystavovacích obalů (POS/POP).
+++ kompletní článek


Balicí papíry Mondi určené pro kvalitní potisk
TI - 5. 11. 2016 - Papír a celulóza
Na letošním ročníku veletrhu FachPack, který se konal koncem září na norimberském výstavišti se prezentovala reprezentativním stánkem také společnost Mondi. Veletrh, který patří svým rozsahem k největším oborovým akcím v evropském regionu, jako vždy představil velké množství nejrůznějších renomovaných, ale i začínajících firem z odvětví balení, včetně řady českých producentů.
+++ kompletní článek


Newspapers and Change
Laurel Brunner - 27. 10. 2016
Newspaper publishers should be doing much more to counter the perception that print is bad for the environment. Consumers associate printed newspapers with waste, but correcting this impression doesn’t seem to be a priority for the newspaper industry. This has to change, even though publishers may have other things on their minds like the precipitous decline in print sales.
+++ kompletní článek


KBA a HP T1100S - produkční digitální tiskový stroj
Miloš Lešikar - 20. 10. 2016 - Svět tisku
Svůj první plně digitální tiskový stroj na potisk linerů výrobci tiskových strojů Hewlett Packard a KBA instalovali v podstatě ještě před představením na veletrhu drupa 2016 u výrobního závodu firmy DS Smith ve Velké Británii.
+++ kompletní článek


Weigang ZJR-330 Flexo Press - kotoučový úzkodráhový fexotiskový stroj
Ivan Doležal - 13. 10. 2016 - Svět tisku
Novým přírůstkem svého nabídkového portfolia, modulárním kotoučovým flexotiskovým strojem s označením ZJR-330 Flexo Press, který je určen především k výrobě etiket, se na mezinárodním veletrhu drupa 2016 v Düsseldorfu chystá pochlubit čínská společnost Weigang Machinery Company.
+++ kompletní článek

  +++ starší články
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
8. 3. 2017
Moderní technologie v polygrafii
Katedra polygrafie a fotofyziky Univerzity Pardubice otevírá v roce 2017 XI. ročník licenčního studia.
Licenční studium je určeno pro další vzdělávání a rekvalifikaci pracovníků, kteří pracují v polygrafickém průmyslu.
Více informací ZDE.

14. 2. 2017
Ministerstvo pro místní rozvoj ČR
Vypisuje veřejnou zakázku na dodavatele polygrafických služeb "Zajištění a dodávka tiskových, DTP a distribučních služeb pro publicitu ESI fondů".
Podrobné informace naleznete na profilu zadavatele (MMR):
nen.nipez.cz
systémové číslo: N006/17/V00000266

9. 1. 2017
S platností od 1.1.2017 se stává společnost TYKVART s.r.o. součástí mezinárodní společnosti EUROPAPIER-BOHEMIA, spol. s r.o. Zaměstnanci společnosti TYKVART vytvoří samostatnou obchodní divizi hygieny v rámci společnosti EUROPAPIER.

12. 12. 2016
PRODÁME digitální produkční tiskárnu XEROX 700 s velkokapacitními zásobníky, vysokokapacitním vykladačem
a produkčním finišerem V1.
Cena 50 000 Kč
Více informací ZDE.

+++ archiv krátkých zpráv
Tisk levně - Kvalitní tisk levně

 
Vyplňte e-mail do pole a odešlete.
E-mailové zprávy budete dostávat max. 5x týdně ...
Společnost | Kontakty | Předplatné | Archivy
© 2004 - Svět tisku - Veškeré obsahy podléhají autorskému zákonu. Kopírování či jiné použití zde uveřejněných částí pouze se souhlasem spol. Svět tisku
Generuje redakční systém Buxus společnosti ui42.
Designed by BlueCube.cz.